Bezdotykowa technologia w Lumii McLaren uchwycona na wideo

Bezdotykowa technologia w Lumii McLaren uchwycona na wideo

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 7/29/2015, 5:28 PM

Liczba odsłon: 2361

Od wielu długich miesięcy fani smartfonów Lumia wyczekują nowych modeli flagowych, które zadebiutowałyby z preinstalowanym Windows 10. Jednym z nich miał być tajemniczy McLaren (Goldfinger), wyposażony w nowatorską technologię dotyku 3D. Dalszy rozwój urządzenia został podobno anulowany, tymczasem do sieci trafiło pierwsze nagranie, przedstawiające McLarena w akcji.

Umieszczone w serwisie YouTube nagranie jest nie tylko dowodem na istnienie Lumii McLaren (przynajmniej w wersji prototypowej), ale też daje nam przedsmak tego, jak może wyglądać bezdotykowa interakcja ze smartfonem. Użytkownik porusza palcem nad ekranem, a odpowiednie czujniki rozpoznają jego gesty. By wykonać "kliknięcie" należy już dotknąć ekran. Z poniższego nagrania możemy wnioskować, że sama technologia wymaga jeszcze dopracowania, tym niemniej samo rozwiązanie wydaje się dość obiecujące - dzięki niemu możemy uniknąć przypadkowych "kliknięć", które zdarzają się podczas przesuwania list i innych elementów na ekranie dotykowym.

Jak wynika z nieoficjalnych doniesień, w Lumii McLaren wprowadzono podobno nowe elementy interfejsu Windows Phone, jak choćby "eksplodujące" kafelki. Niestety, na nagraniu opublikowanym przez @szleaks funkcjonalność ta nie została pokazana. Oprócz jako-tako działającej technologii bezdotykowej nie zobaczymy tu zbyt wiele. Nie wiadomo dokładnie, w jakim stadium rozwoju znajduje się aktualnie technologia 3D Touch, opatentowana niedawno przez Microsoft. Nagranie wskazywałoby raczej na wczesny prototyp.

Jak twierdzi portal WindowsCentral.com, projekt Nokia McLaren został porzucony m. in. z uwagi na negatywny feedback społeczności, testującej 3D Touch SDK. Nie jest jasne, czy w najbliższych latach bezdotykowa forma interakcji ze smartfonem wyjdzie z fazy prototypu i trafi do urządzeń konsumenckich. Sam pomysł nie wydaje się zły, jednak trudno przewidzieć jego recepcję wśród docelowej grupy odbiorców.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia