Beta VLC dla Windows 8 jeszcze w marcu

Beta VLC dla Windows 8 jeszcze w marcu

Autor: Łukasz Klimkiewicz

Opublikowano: 3/11/2013, 4:11 PM

Liczba odsłon: 2091

Zespół VideoLAN zapowiedział, że jeszcze w tym miesiącu zostanie wydana wersja beta odtwarzacza VLC z interfejsem Modern UI.

Pierwsze informacje na temat odtwarzacza multimediów VideoLAN dla systemu Windows 8 pojawiły się w grudniu ubiegłego roku. Wtedy też zespół odpowiedzialny za program zapowiedział, że musi zebrać około 40 tys. dolarów, aby rozpocząć prace nad projektem. Fundusze były zbierane w celu zatrudnienia profesjonalnych programistów, aby finalna wersja aplikacji była w stu procentach funkcjonalna oraz żeby VLC dla Windows 8 był jednym z najlepiej napisanych programów dla tego systemu z interfejsem Modern UI.

Po dwóch miesiącach lider zespołu VideoLAN Jean-Baptiste Kempf zapowiedział, że niedługo zostanie upubliczniona testowa wersja programu. Kempf w rozmowie z serwisem Neowin.net powiedział, że w programie działają już wszystkie funkcje znane z wersji desktopowej, obraz się nie zacina podczas odtwarzania. Z interfejsem też nie ma większych problemów, ale przed nami wciąż dużo ciężkiej pracy. Tak jak obiecaliśmy, wersja beta pojawi się jeszcze w tym miesiącu.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia