Beihai - tajemniczy projekt Microsoftu na HoloLens i Windows 10

Beihai - tajemniczy projekt Microsoftu na HoloLens i Windows 10

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 1/6/2016, 9:09 PM

Liczba odsłon: 2044

O nowościach od Microsoft dowiadujemy się zwykle na długo zanim firma zdecyduje się publikować oficjalne zapowiedzi. Czasem jednak garść ciekawych informacji można odnaleźć w... ofertach pracy. Tym sposobem dowiedzieliśmy się choćby o planach przeniesienia Cortany na platformę desktop z 2014 roku. Beihai to jednak coś zupełnie innego. Projekt będzie wykorzystywał technologię holograficzną i działał pod kontrolą Windows 10.

Czym jest Beihai? To po pierwsze nazwa miasta w Chinach, a po drugie tajemnicza adnotacja, która pojawiła się w wybranych ofertach pracy w Microsoft. Więcej na ten temat mówi treść jednej z nich: "Zespół, który stworzył i będzie dostarczał Skype dla HoloLens skupia się teraz na budowaniu wstrząsających doświadczeń 3D na różnych urządzeniach: telefonie, tablecie, desktop i HoloLens. Nasze aspiracje są proste: chcemy usprawnić życie ludzi, zadowolić naszych klientów i odkryć rewolucyjne doświadczenia integracji między konsumentem a firmą". Microsoft poszukuje tu błyskotliwej osoby na stanowisko Senior Program Manager, która będzie dowodzić zespołem pracującym nad innowacyjną technologią z wykorzystaniem potężnego sprzętu.

Beihai

Początkowo wielu sądziło, że Project Beihai to nazwa robocza nadchodzącej gry. Okazuje się jednak, że będzie to pewnego rodzaju aplikacja konsumencka (i/lub biznesowa), rozwijana pod okiem Kudo Tsundoa, CVP działu Windows Apps Studio. Tsundoa nadzorował już kilka projektów Xbox, nim objął stanowisko w niedawno utworzonym dziale aplikacji Windows. Produkt będzie zoptymalizowany pod kątem HoloLens, tym niemniej sam zestaw nie będzie niezbędny do uruchomienia aplikacji. Stawiamy raczej na innowacyjny interfejs, który ułatwi wykonywanie przeróżnych zadań.

Beihai

Jakie zadania będzie wykonywał Beihai? To na razie pozostaje owiane tajemnicą. Wiadomo, że od szefa projektu wymagane są specjalne zdolności, takie jak choćby "urzeczywistnienie idei, stworzonych przez bujających w obłokach projektantów". Zapowiada się interesująco.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia