Będzie mobilna wersja Office'a dla Symbiana

Będzie mobilna wersja Office'a dla Symbiana

Autor: Monika Karcz

Opublikowano: 8/13/2009, 7:21 PM

Liczba odsłon: 4868

Firmy Microsoft i Nokia potwierdziły oficjalnie chęć współpracy, której celem jest stworzenie mobilnej wersji pakietu Office dla urządzeń pracujących pod kontrolą systemu Symbian.

Obie firmy pracować będą nad projektem, dzięki któremu aplikacje takie jak Word, Excel, OneNote i PowerPoint będą mogły zostać uruchomione na telefonach fińskiego producenta. Jako pierwsze trafią one do biznesowych, a tym samym najdroższych modeli z serii E. Ponadto współpraca obejmuje także dostosowanie aplikacji Office Communicator for Mobile do smartfonów Nokia oraz wprowadzenie obsługi narzędzia System Center Mobile Device Manager. Warto dodać, iż Microsoft po raz pierwszy zdecydował się na udostępnienie swoich produktów na platformę inną niż Windows Mobile i zapowiada, że nie zamierza zaprzestać rozwijać swój system. Nokia z kolei informuje, że nie wprowadzi do swojej oferty urządzeń pracujących pod kontrolą konkurencyjnego środowiska operacyjnego.

Na chwilę obecną nie zostały ujawnione informacje kiedy spodziewać się można pierwszych aplikacji Microsoftu dla urządzeń Nokii. Spekuluje się natomiast, że mobilna wersja komunikatora dla Symbiana pojawi się w przyszłym roku, a Office rok później.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia