Będą nowe zabezpieczenia kont Microsoft

Będą nowe zabezpieczenia kont Microsoft

Autor: Łukasz Klimkiewicz

Opublikowano: 10/30/2013, 6:30 PM

Liczba odsłon: 2852

Konta Microsoft umożliwiają przechowywanie danych dostępu do wszystkich usług firmy w jednym miejscu. Dlatego dobrze, aby były one jak najlepiej zabezpieczone, a użytkownik miał wgląd w to, co się z nimi dzieje. W związku z tym firma postanowiła dodać kolejne funkcje, które pozwolą na lepsze zarządzanie kontem.

Do nowości należą śledzenie ostatniej aktywności, opcje przywracania danych i system powiadomień o zagrożeniach. 'Ostatnia aktywność' będzie pokazywać działania we wszystkich usługach, miejsce, czas oraz nazwę lub adres IP komputera, z którego logowano się na konto. Dzięki temu użytkownik będzie mógł sprawdzić czy na konto nie weszła nieupoważniona osoba i w takim przypadku zgłosić ten fakt firmie.

Funkcja przywracania będzie oczywiście umożliwiała przywrócenie utraconych danych, czy to w wyniku popełnionego błędu czy zamierzonego działania osoby trzeciej. Każdy użytkownik konta Microsoft otrzyma unikalne kody przywracania. Jeśli dane zostaną utracone lub przywrócenie hasła standardową metodą nie przyniesienie skutku, to wykorzystanie tych kodów na pewno pomoże.

Trzecia nowa funkcja - system powiadomień - pozwoli na otrzymywanie notyfikacji dotyczących stanu konta. Będą one wysyłane przez wiadomość e-mail, SMS lub pojawią się na ekranie innego urządzenia z Windows, Windows Phone lub Windows RT.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia