Ballmer sprzedaje 12% swoich akcji w firmie

Ballmer sprzedaje 12% swoich akcji w firmie

Autor: Barłomiej Wojas

Opublikowano: 11/7/2010, 9:06 PM

Liczba odsłon: 3372

W przeciągu ostatnich trzech dni Steve Ballmer sprzedał około 12% (49,3 miliony) posiadanych przez siebie akcji Microsoftu za niebagatelną sumę 1,3 miliarda dolarów. Co więcej, CEO Microsoftu planuje sprzedać do końca roku kolejną część swoich akcji. Czyżby Ballmer chciał ustąpić ze swojego stanowiska?

Według informacji podanych przez Reutersa, Steve Ballmer ma w planach sprzedać do końca roku kolejne 75 milionów akcji. Wiele pogłosek mówi, że stracił on wiarę w firmę i planuje opuścić spółkę. Sam CEO Microsoftu zaprzecza jednak wszystkim spekulacjom: „Jestem podekscytowany naszymi nowymi produktami i możliwościami nowych technologii, które wpływają na zmianę ludzkiego życia”. Warto zauważyć, że Ballmer w dalszym ciągu posiada około 359 milionów akcji spółki (około 4,2% wszystkich akcji). Ich obecna wartość rynkowa to ponad 9,6 miliarda dolarów, czyli 26,85 dolara za akcję. Jest to pierwsza tego typu transakcja, jaką następca Gatesa wykonał na przestrzeni ostatnich 7 lat.

Z pewnością ustąpienie Steve'a Ballmera ze stanowiska CEO firmy w najbliższej przyszłości byłoby ogromnym ciosem dla całego Microsoftu. Wśród pozytywów takiej decyzji wymienia się fakt, iż jego miejsce mógłby zająć Steven Sinofsky, dotychczasowy wicedyrektor giganta z Redmond.