Azure Stack i nowe Secret Regions dołączają do Azure Government

Azure Stack i nowe Secret Regions dołączają do Azure Government

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/5/2018, 7:42 PM

Liczba odsłon: 1561

Azure Government to specjalna gałąź chmury Microsoftu przeznaczona dla instytucji rządowych USA i ich partnerów. Na dzisiejszym Microsoft Government Tech Summit w Waszyngtonie twórcy rozwiązania poinformowali o kilku nowościach dla klientów rządowych Azure. To dodanie Azure Stack, dwóch nowych regionów obsługujących dane tajne i dwóch nowych lokalizacji ExpressRoute. Pojawiło się też kilka innych zapowiedzi.

Azure Government

Najważniejszą nowością jest wprowadzenie chmury hybrydowej Azure Stack do Azure Government. Umożliwi to klientom rządowym wykorzystanie istniejącej infrastruktury i udostępnianie danych między różnymi platformami. Integracja ta zapewnić ma spójne połączenia z Azure Government w zakresie tożsamości, subskrypcji, fakturowania, tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania po awarii, a także z Azure Marketplace. Klienci rządowi w zależności od potrzeb będą mogli swobodnie korzystać ze środowisk chmurowych publicznych, dostępnych na wyłączność dla sektora rządowego lub on-premise.

Microsoft ogłosił też dziś dwa nowe regiony dla danych oznaczonych jako tajne (Secret), które dostępne staną się niebawem. Azure Government Secret Regions zostały zaprojektowane i zbudowane z myślą o agencjach rządowych i ich partnerach, którzy pracują z danymi o takim właśnie stopniu tajności. Dwie nowe lokalizacje przypadły też w udziale ExpressRoute. Jak wyjaśnia Microsoft, ExpressRoute "pozwala na tworzenie prywatnych połączeń między centrami danych platformy Azure a infrastrukturą lokalną lub środowiska obejmującego kilka lokalizacji. Połączenia ExpressRoute omijają publiczny Internet i oferują większą niezawodność, większe szybkości i krótsze opóźnienia niż typowe połączenia przez Internet. W niektórych przypadkach używanie połączeń ExpressRoute do przesyłania danych między systemami lokalnymi a platformą Azure może przynieść znaczną oszczędność kosztów".

Prócz tych nowości Microsoft zapowiedział jeszcze kilka innych zasobów, które trafią do Azure Government. To Azure DevTest Labs, Logic Apps, Power BI Embedded oraz rozmiary VM-ów DV3 i EV3. Ostatnią ważną zapowiedzią, związaną nie tyle z Azure, co z rządem USA, jest specjalna wersja subskrybowanego pakietu Microsoft 365 for US Government.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia