Azure Migrate pozwoli firmom sporo zaoszczędzić

Azure Migrate pozwoli firmom sporo zaoszczędzić

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 11/23/2017, 1:38 AM

Liczba odsłon: 2017

Na konferencji Microsoft Ignite we wrześniu tego roku padła zapowiedź darmowej usługi Azure Migrate, która pomoże klientom przenosić swoje zasoby z modelu on-premise do chmury Azure. Usługa nadal czeka na ogólną dostępność (GA), tymczasem Microsoft już teraz przekonuje o korzyściach z migracji. Komunikat kierowany jest zwłaszcza do klientów VMware, którzy po przejściu do Azure mogą zaoszczędzić nawet do 84% środków.

Azure Migrate - VMWare

Przeprowadzka prostych środowisk roboczych do chmury nie jest specjalnie trudna, jednak w przypadku krytycznych zasobów infrastruktury i aplikacji działających na wielu serwerach potrzebny jest specjalny plan. Azure Migrate umożliwia oczywiście migrację we wszystkich tych scenariuszach i zapewnia wsparcie w postaci wskazówek, wiedzy i mechanizmów asystujących. W szczególności użytkownicy Azure Migrate mogą liczyć na:

  • Odkrywanie i oszacowanie maszyn wirtualnych on-premise;
  • Wbudowane mapowanie zależności dla aplikacji wielowarstwowych;
  • Inteligentny rightsizing maszyn wirtualnych Azure;
  • Raportowanie o zgodności z wytycznymi dotyczącymi zapobiegania potencjalnym problemom;
  • Integracja z Azure Database Management Service.

Jak wspomnieliśmy na początku, Microsoft zachęca klientów korporacyjnych do migracji oszczędnościami, jakie umożliwia środowisko chmury. Firma opublikowała zestawienie przykładowych kosztów, jakie organizacja ponosi w ciągu 3 lat, korzystając z rozwiązań On-Premise od VMWare i jakie może ponosić po przejściu do Azure. Jak widać, oszczędności sięgają nawet 84%.

Azure Migrate - VMWare

Pierwsze kroki z Azure Migrate postawić można na stronie Azure migration center. Szczególna oferta dla istniejących klientów VMware znajduje się z kolei na stronie Transform your VMware environment with Azure.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia