Azure Cosmos DB dostępny do wypróbowania za darmo

Azure Cosmos DB dostępny do wypróbowania za darmo

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 9/9/2017, 1:34 AM

Liczba odsłon: 1997

W trakcie tegorocznej konferencji deweloperskiej Build (naszą relację możecie przeczytać tutaj) Microsoft oddał do użytku Azure Cosmos DB, zupełnie nową i zbudowaną od podstaw usługę bazodanową w chmurze, która jest w stanie obsługiwać usługi chmurowe w wielkiej skali i aplikacje przetwarzające ogromne ilości danych. Azure Cosmos DB automatycznie indeksuje wszystkie dane i pozwala na ich reprezentację w wielu "nieSQL-owych" API. Pozwala też skalować gigabajty danych do petabajtów danych i tysiące transakcji na sekundę do milionów transakcji na sekundę. Wszystko to w czasie niemalże rzeczywistym. Podobnie jak w całej platformie Azure, płacimy jedynie za zasoby, z których realnie korzystamy. Usługa jest ogólnodostępna od 10 maja tego roku, jednak dopiero od teraz można ją wypróbować całkowicie za darmo.

"Usługa Azure Cosmos DB powstała od podstaw z myślą o dystrybucji globalnej i skalowaniu w poziomie. Oferuje gotową do użycia dystrybucję globalną w dowolnej liczbie regionów świadczenia usługi Azure przez przezroczyste skalowanie i replikowanie danych wszędzie tam, gdzie są Twoi użytkownicy. Elastycznie skaluj przepływność oraz magazyn na całym świecie i płać tylko za przepływność oraz magazyn, których potrzebujesz. Usługa Azure Cosmos DB gwarantuje na całym świecie opóźnienia na poziomie pojedynczych milisekund w 99. percentylu, oferuje wiele dokładnie zdefiniowanych modeli spójności do dostrajania wydajności i gwarantuje wysoką dostępność z możliwościami multihostingu. Wszystko to jest poparte wiodącymi w branży, wszechstronnymi umowami SLA" - głosi opis *kosmicznego* rozwiązania bazodanowego.

Z całego tego dobrodziejstwa można odtąd skorzystać za darmo. Microsoft ogłosił bowiem, że Azure Cosmos DB stał się dostępny dla deweloperów w bezpłatnej wersji testowej. Co istotne, nie ma wymagania rejestracji ani podania numeru karty kredytowej. Deweloperzy mogą teraz samodzielnie oceniać Azure Cosmos DB, zbudować i przetestować swoją aplikację pod kątem Azure Cosmos DB, wykonać demo, tutorial czy testy wydajnościowe bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów.

By zacząć bezpłatnie testować Azure Cosmos DB, należy wejść na portal Microsoft Azure, zalogować się na swoim koncie Microsoft i wybrać jeden z dostępnych API/modeli dalnych. Na stronie znajdziemy też odnośniki do dalszych wskazówek.

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia