Azure Advisor, Monitor i Resource Health od teraz ogólnodostępne

Azure Advisor, Monitor i Resource Health od teraz ogólnodostępne

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 4/5/2017, 3:05 PM

Liczba odsłon: 1814

Microsoft wyprowadza z fazy poglądowej kolejne rozwiązania w chmurze. Na początku miesiąca w fazę ogólnej dostępności (GA) wszedł Firewall dla Azure - zapora chroniąca aplikacje i witryny w chmurze przed najbardziej rozpowszechnionymi atakami. Teraz do portfolio oficjalnie uruchomionych usług dodano trzy nowe pozycje: Azure Advisor, Azure Monitor i Azure Resource Health. Co potrafią te usługi i czy warto je włączyć?

Trzy nowe usługi - jak ogłosił Oren Rosenbloom, Principal Program Manager z działu Microsoft Azure - zostały już oddane do użytku wszystkim klientom chmury. Jak tłumaczy Rosenbloom, nowe usługi przeszły przez długotrwałą fazę testową: "Używaliśmy tych serwisów wewnętrznie przez pewien czas, by działać i monitorować Azure na dużą skalę, i - zaczynając od dzisiaj - możecie wykorzystać je, by monitorować, otrzymywać alerty i powiadomienia, gdy wasze zasoby Azure nie działają zgodnie z planem. Co więcej, dostarczają one też rekomendacji, gdy zasoby nie mogą zostać zoptymalizowane".

Azure Advisor, czyli Zalecenia doradcy, to spersonalizowany aparat rekomendacji najlepszych rozwiązań dotyczących platformy Azure. Rekomendacje dostarczane są w oparciu o nasz sposób użytkowania Azure i pokazują najlepsze sposoby optymalizacji zasobów. Kluczowe zagadnienia to podniesienie dostępności, bezpieczeństwa, wydajności i optymalizacja kosztów.

Azure Monitor pozwala obserwować szczegóły wszystkich zdarzeń w widoku jednego pulpitu nawigacyjnego. Monitor dostarcza szczegółowych i dostępnych natychmiastowo danych o wydajności i użyciu, oferuje dostęp do dziennika aktywności, który m.in. podaje wszystkie wywołania API, oraz do dzienników diagnostycznych pomocnych w debugowaniu błędów. Innymi słowy usługa ta jest kompletem narzędzi do analizy i diagnozowania problemów operacyjnych, co prowadzi do ich rozwiązania.

Azure Resource Health, czyli Kondycja zasobu, to strona, która nie tylko diagnozuje problemy dotykające nasze usługi, ale też dostarcza wsparcia w ich rozwiązaniu. Znajduje się tam podsumowanie problemów ze stanem usług, której wyłoniły się podczas naszej historii użytkowania Azure.

Do nowych usług zyskać można dostęp standardowo, poprzez Portal Azure, lub za pośrednictwem API, jeśli chcemy z nich korzystać w innych aplikacjach.

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia