Automatyzacja hoteli z wykorzystaniem smartwatcha bazującego na Windows 10 IoT

Automatyzacja hoteli z wykorzystaniem smartwatcha bazującego na Windows 10 IoT

Autor: Amadeusz Labuda

Opublikowano: 8/30/2017, 10:13 AM

Liczba odsłon: 2404

Mimo iż nadal posiada swoich oddanych fanów, Microsoft Band powoli odchodzi do lamusa. Nie jest to spowodowane jedynie faktem, że od premiery jej najnowszej wersji minęły już niemal 2 lata - w międzyczasie pojawiło się też sporo problemów technicznych, uniemożliwiających w zasadzie jej efektywne wykorzystanie. Mimo tego, że opaska Microsoftu raczej nie doczeka się następcy (przynajmniej w ciągu kilku najbliższych lat), to na nadgarstkach coraz częściej będziemy mogli dostrzec urządzenia napędzane systemem operacyjnym giganta z Redmond. Stanie się tak za sprawą firmy Trekstor, zajmującej się produkcją smartwatchy działających w oparciu o Windows 10 IoT.

Informacje na temat tego konkretnego urządzenia pojawiły się już kilka miesięcy temu, jednakże jego zastosowanie było czysto teoretyczne – to jednak dosyć szybko uległo zmianie. W chwili obecnej z rozwiązania korzysta kilka pomniejszych firm, oraz jedna klasyfikująca się już w zasadzie jako lokalny gigant – niemiecka sieć hoteli Steigenbergen. Jej zarząd sprawnie podszedł do problematyki automatyzacji obsługi, wdrażając nowy system bardzo szybko. Dzięki temu już teraz pracownicy hotelowi korzystać mogą z takich funkcji, jak przykładowo ewidencja wykonanej pracy przy pomocy dosłownie jednego kliknięcia, czy też szybkiego sprawdzenia preferencji i danych poszczególnych gości. Jak twierdzi firma, wszystko to ma na celu podniesienie jakości oferowanych usług, nie zaś ograniczenie kosztów.

Niemal pewnym jest, że po zobaczeniu sukcesu urządzenia stworzonego przez Trekstor również i inne wielkie firmy zainteresują się tego typu technologią. Kto wie, być może w przyszłości będziemy w stanie przy pomocy podobnych gadżetów (opierających się na koncepcji IoT) ustalić trasę autonomicznego samochodu?

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia