Automatyczne blokowanie komputera, gdy od niego odejdziemy

Automatyczne blokowanie komputera, gdy od niego odejdziemy

Autor: Wojciech Błachno

Opublikowano: 5/13/2018, 8:26 PM

Liczba odsłon: 1890

Dane, jakie przechowujemy na naszych komputerach, są dla nas bardzo ważne i nie chcemy, aby osoby postronne miały do nich dostęp. Mogą to być na przykład nasze prywatne zdjęcia lub ważne poufne dokumenty, które mamy na naszym służbowym komputerze. Zabezpieczenie ich jest kluczową sprawą, a Windows 10 daje nam do tego celu jeszcze jedno świetne narzędzie.

Blokada dynamiczna

Mowa tu o Dynamicznej blokadzie — funkcji, która zablokuje dostęp do naszego komputera w sytuacji, gdy się od niego oddalimy. To bardzo przydatna funkcja, która zadba o bezpieczeństwo naszych danych, nawet gdy sami o tym zapomnimy. Jest to bardzo inteligentne narzędzie, które eliminuje tak krytyczny dla bezpieczeństwa czynnik ludzki. Nasze zapominalstwo jest tu najsłabszym ogniwem. Dzięki Dynamicznej blokadzie nie będziemy musieli się o to już martwić. Jak ona działa i jak ją włączyć? Pokażemy Wam to w kolejnym wideoporadniku. Jest to naprawdę bardzo proste i zadziwiająco skuteczne rozwiązanie. Zapraszamy do oglądania!

Naprawdę warto skorzystać z takiego dodatkowego stopnia ochrony naszych komputerów, zwłaszcza że telefon praktycznie zawsze mamy przy sobie. Korzystacie na co dzień z tej funkcji? Czy czujecie się dzięki temu bezpieczniej? Dajcie znać w komentarzach! Więcej ciekawostek na temat innych funkcji Windows 10 znajdziecie na naszym kanale na YouTube. Warto nas śledzić również na Facebooku, Instagramie, Twitterze oraz oczywiście na Centrum XP.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia