Auto HDR z nową funkcjonalnością w Game Bar na Windows 11

Auto HDR z nową funkcjonalnością w Game Bar na Windows 11

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 4/26/2022, 3:33 PM

Liczba odsłon: 2718

W zeszłym roku Microsoft wprowadził Auto High Dynamic Range (HDR) do Windows 11, co pozwoliło wydobyć efekt graficzny HDR w grach, które do tej pory go nie oferowały. Teraz firma wprowadza kolejne ulepszenia trybu, zintegrowane z aplikacją Xbox Game Bar. To suwak intensywności Auto HDR, pole wyboru włączające tryb, zgodność z wieloma kartami graficznymi i personalizacja powiadomień.

Suwak intensywności Auto HDR w Game Bar

Suwak intensywności pozwala kontrolować, jak żywe i jasne mają być kolory w grze uzyskane dzięki efektowi Auto HDR. W grach z bardzo jasnymi lub przyciemnionymi kolorami suwak ten pozwala wyregulować obraz zgodnie z upodobaniami. Suwak przesunięty w lewo wyłącza efekt, a w prawo — zapewnia pełną intensywność HDR.

Auto HDR w Windows 11 - Intensywność

Suwak jest dostępny jedynie dla gier z Auto HDR, nie zaś dla gier posiadających natywny HDR. Poziom intensywności jest zapisywany dla każdej gry z osobna i nie obejmuje pozostałych gier. Gdy włączymy daną grę po raz kolejny, zapisane dla niej ustawienie będzie załadowane. Funkcjonalność ta jest już dostępna dla wszystkich w Windows 11, którzy pobrali najnowszą wersję Xbox Game Bar z Microsoft Store.

Pole wyboru Auto HDR w Xbox Game Bar

Auto HDR można teraz włączyć nie tylko w Ustawieniach systemu Windows 11, ale też w Game Bar, będąc w grze. Aby to włączyć, na pasku gry (WIN + G) klikamy Ustawienia > Funkcje gier i zaznaczamy Używaj trybu Auto HDR w obsługiwanych grach. Jeśli gra jest włączona, zmiana zacznie obowiązywać po jej ponownym uruchomieniu.

Auto HDR w Windows 11 - Xbox Game Bar

Checkbox jest dostępny dla wszystkich w Windows 11, którzy pobrali najnowszą wersję Xbox Game Bar z Microsoft Store (wersja nowsza niż 5.721).

Kompatybilność z Multi-GPU

W zeszłym roku dodano wsparcie Auto HDR dla konfiguracji multi-discrete-GPU, takich jak Nvidia Scalable Link Interface (SLI) oraz AMD CrossFire w grach DirectX12. W konfiguracjach wykorzystujących wiele kart graficznych można teraz uruchamiać Auto HDR w większej liczbie gier.

Funkcjonalność ta jest obecnie dostępna w najnowszym buildzie Windows 11 Insider Preview w kanałach Dev i Beta.

Personalizacja powiadomień Auto HDR

W odpowiedzi na feedback użytkowników Microsoft umożliwia personalizację powiadomień Auto HDR w ustawieniach Xbox Game Bar. Jeśli powiadomienia przeszkadzają nam w czasie gry, możemy je wyłączyć w Ustawieniach systemu Windows 11.

Auto HDR w Windows 11 - Powiadomienia

Funkcjonalność jest już dostępna dla Insiderów w najnowszym buildzie w kanałach Dev i Beta.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia