Audacity w oficjalnej, darmowej wersji wydany w Microsoft Store

Audacity w oficjalnej, darmowej wersji wydany w Microsoft Store

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 4/29/2022, 1:13 PM

Liczba odsłon: 2450

Jeden z najpopularniejszych programów do edycji dźwięku zawitał w Microsoft Store. Martin Keary, szef produktu w Audacity, osobiście zapewnił, że wersja ta jest autentyczna i pochodzi bezpośrednio od wydawcy utrzymującego platformę. W świetle pewnych wcześniejszych wydarzeń nie było to bowiem wcale takie oczywiste.

Ze względu na absurdalną liczbę fałszywych "Audacity" w Microsoft Store, które pobierają opłaty od użytkowników za niedziałające lub bardzo ograniczone aplikacje, teraz (w końcu) odebrałem nazwę i po raz pierwszy opublikowałem odpowiednią, darmową wersję.

Audacity to łatwy w użyciu, wielościeżkowy program audio umożliwiający edycję i nagrywanie. Jest to darmowy program Open Source, rozwijany przez społeczność od 1999 roku. Według opisu aplikacji jest to "jedyna oficjalna wersja Audacity w Microsoft Store". Sam projekt rozpoczęli Dominic Mazzoni i Roger Dannenberg jesienią 1999 roku na Carnegie Mellon University. Kilka miesięcy później jego źródła zostały otwarte na SourceForge.net. Od 2021 roku rozwojem projektu kieruje Muse Group. Program jest rozpowszechniany na licencji GPL.

Audacity jest ceniony przez użytkowników z całego świata m.in. dlatego, że jest darmowy i oferuje dość sporo możliwości w porównaniu do innych tego edytorów dźwięku (jak np. GoldWave). Dzięki dostępnym na pokładzie efektom, obsłudze wielu ścieżek i wsparciu dla wtyczek (w tym VST) bliżej mu do oprogramowania typu DAW (np. FL Studio, Cubase, Pro Tools) niż do popularnych, dość ograniczonych edytorów.

Audacity w oryginalnej, darmowej wersji można już pobrać z Microsoft Store.

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia