Asystent aktualizacji wróci do Windows 10

Asystent aktualizacji wróci do Windows 10

Autor: Łukasz Klimkiewicz

Opublikowano: 12/31/2018, 3:01 PM

Liczba odsłon: 1699

Z danych firmy AdDuplex wynika, że z Windows 10 w wersji October 2018 Update korzysta 6,6 proc. użytkowników systemu. Powodów tak słabego wyniku nie trzeba daleko szukać, bo wszyscy dobrze wiemy, jakie problemy wywoływała październikowa aktualizacja zaraz po premierze. Urządzenia z segmentu enterprise też nie były aktualizowane, bo aktualizacja kwietniowa zapewnia większą stabilność, a użytkownicy domowi znajdują sposoby na maksymalne opóźnienie aktualizacji.

Microsoft uważa jednak, że jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy był brak aplikacji asystenta aktualizacji, przez co część użytkowników nie wie, że ich urządzenie można zaktualizować do October 2018 Update i będzie to w pełni bezpieczne. Kilka dni temu firma zaktualizowała opis pakietu KB4023814, w którym można teraz przeczytać, że Windows 10 w wersjach 1507, 1511, 1607, 1703 i 1709 będzie automatycznie wykrywał dostępność Asystenta aktualizacji. Następnie użytkownik otrzyma komunikat, zapraszający go do zaktualizowania systemu.

Miejmy nadzieję, że Microsoft poprawił też działanie samego asystenta. Wcześniej niedoświadczeni użytkownicy nie wiedzieli, że aplikacja pozwala na odroczenie aktualizacji i właściwie byli do niej zmuszani lub nie wiedzieli, co tak naprawdę zostanie zainstalowane na ich urządzeniach.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia