April 2018 Update już prawie na 90% komputerów z Windows 10

April 2018 Update już prawie na 90% komputerów z Windows 10

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 9/27/2018, 7:11 PM

Liczba odsłon: 964

Kolejny miesiąc, kolejne wglądy - AdDuplex opublikował comiesięczną porcję statystyk, dotyczących udziałów poszczególnych wersji Windows 10. October 2018 Update ukaże się już najpewniej za kilka dni, tymczasem do szczytowej formy dochodzi April 2018 Update. Jest on już zainstalowany na prawie 90% komputerów z Dziesiątką. Zobaczymy też, jak na jego tle wypadają poprzednicy. Na koniec zajmiemy się udziałami urządzeń Surface w tym miesiącu.

Raport powstał na podstawie danych, zbieranych 25 września przez całą dobę. Stan jest więc jak najbardziej świeży. Najważniejszą informacją jest oczywiście ta, że aktualizacja April 2018 Update znajduje się już prawie na 90% komputerów z Dziesiątką i praktycznie nie ma już wiele do osiągnięcia. Udział wersji w obrębie Windows 10 wynosi 89,6%. Dla porównania - w zeszłym miesiącu było to 86,7%. Zmiana niewielka, ale czego się można spodziewać? W zasadzie to jest dobrze. 90% to zadowalający pułap, by oddać pałeczkę następnej dużej aktualizacji, czyli October 2018 Update.

AdDuplex

Kolejny wykres to oczywiście historia wersji Windows 10, w której April 2018 Update zapisał się jako najszybciej rozprzestrzeniająca się aktualizacja. Najszybciej, aczkolwiek nie najmocniej. W tej kwestii raczej ciężko mu będzie przebić Fall Creators Update. AdDuplex prognozuje, że October 2018 zdąży sięgnąć po udziały dla siebie, nim April 2018 Update wejdzie z nimi na pułap 92%. Tyle bowiem miał ich FCU w kwietniu tego roku.

AdDuplex

Ostatni z wglądów od AdDuplex w tym miesiącu to udziały poszczególnych urządzeń Surface. I tu nastąpiła ważna zmiana w stosunku do sierpnia - na drugie miejsce wszedł Surface Pro (2017), spychając na trzecie miejsce Surface Pro 3. Zmiana nastąpiła też na miejscu siódmym, z którego spadł Surface Pro 2, by wpuścić tam Surface Book 2. Nieco podrosły też udziały nowego Surface Go.

AdDuplex

Wewnątrz ekosystemu Windows 10 dzieje się wiele i jego użytkownicy chętnie sięgają po nowe aktualizacje, ale patrząc na wszystko z szerszej perspektywy, można zauważyć, że Dziesiątka nie zdobywa już zbyt wielu nowych użytkowników. Obecnie jest ich ponad 700 milionów, czyli tyle samo (nie więcej niż 800 mln), co na początku czerwca.