Apps Corner usunięty z Windows 10 Mobile

Apps Corner usunięty z Windows 10 Mobile

Autor: Amadeusz Labuda

Opublikowano: 1/20/2017, 12:41 PM

Liczba odsłon: 2519

Microsoft zdecydował się na usunięcie Apps Corner w najbliższym Creators Update. Opcja ta pozwalała dotychczas użytkownikom Windows 10 Mobile skonfigurować osobny profil w telefonie ze ściśle sprecyzowanymi uprawnieniami dotyczącymi funkcji i aplikacji. Mimo iż na pierwszy rzut oka może wydawać się to posunięciem niepotrzebnym, tkwi w nim logika.

Menu Apps Corner

Apps Corner bywało przydatne, gdy na przykład chcieliśmy zademonstrować znajomym możliwości nowego smartfonu bez obawy, iż zobaczą oni prywatne zdjęcia czy inne poufne dane. Oficjalnym powodem usunięcia tej opcji jest małe zainteresowanie nią. Podobna sytuacja miała już miejsce w przypadku Kids Corner, aplikacji o niemal identycznym działaniu, służącej do ograniczenia dzieciom dostępu do treści nieodpowiednich dla nich. Funkcjonowała ona już od roku 2012 na systemie Windows Phone 8, jednak została usunięta w Windows 10 Mobile przy okazji Anniversary Update. Powód usunięcia tej funkcjonalności był ten sam, co w przypadku Apps Corner, mianowicie brak odpowiedniego zainteresowania ze strony użytkowników. Usuwanie zaawansowanych opcji z systemu operacyjnego może wydawać się początkowo nietrafionym pomysłem, należy jednak spojrzeć na dobre strony tej sytuacji. Dzięki temu zyskamy więcej miejsca na przechowywanie danych, zaś same aktualizacje będą przebiegały szybciej, zważywszy na mniejszą ilość funkcji, które trzeba będzie zoptymalizować.

Pozostaje mieć nadzieje, iż usunięcie tych opcji nie ograniczy w żaden sposób możliwości utajnienia przez nas danych na naszych urządzeniach mobilnych. Zakładając, że zaledwie mała część użytkowników korzystała ze wspomnianych opcji, nie powinna być to duża strata.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia