Aplikacje z serii 'Nokia' teraz pod szyldem 'Lumia'

Aplikacje z serii 'Nokia' teraz pod szyldem 'Lumia'

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 9/4/2014, 2:39 PM

Liczba odsłon: 3058

Słyszeliście już nowiny? Microsoft wykupił mobilny dział Nokii. Nie powinno więc dziwić, że tam, gdzie dotychczas widzieliśmy logo 'Nokia', coraz częściej spotkamy się z 'Microsoft Mobile'. Podobnie stało się z aplikacjami w Sklepie Windows Phone. Od teraz większość z nich sygnowana jest jako 'Lumia'.

Wczoraj cztery aplikacje zyskały w nazwie przedrostek 'Lumia'. Wyparł on nieaktualną już markę 'Nokia'. Mowa oczywiście o aplikacjach Kreatywne Studio, Storyteller, Panorama i Kinograf. Wszystkie z nich zyskały także drobniejsze aktualizacje. Lumia Kreatywne Studio zyskało m. in. nowe filtry, ulepszenia związane z poprawą jakości i rozdzielczości zdjęć czy poprawki bezpieczeństwa. Lumia Panorama pozwoli teraz tworzyć "wyższe" zdjęcia dzięki wsparciu dla wertykalnego kadrowania. Z kolei Lumia Kinograf pozwoli teraz na eksportowanie animowanych GIF-ów i będzie współpracować ze Storytellerem.

Aplikacje Lumia

Rebranding tak dobrze znanej marki, jaką była Nokia, to niełatwe zadanie. Fiński gigant na trwałe wpisał się w świadomość użytkowników i do tej pory jest kojarzony z marką Lumia. Choć najprawdopodobniej jeszcze przez wiele miesięcy Microsoft będzie wypuszczał smartfony sygnowane logo Nokii, to proces wyparcia marki rozpoczął się już na innych płaszczyznach. Jednak nie wszystkie aplikacje zostały przemianowane. Zaktualizowana wczoraj Nokia Camera Beta (wersja 4.8.4.3) na razie pozostaje przy starej nazwie.

Odświeżone aplikacje Lumia Kreatywne Studio, Lumia Storyteller, Lumia Panorama, Lumia Kinograf oraz Nokia Camera Beta pobierzemy bezpłatnie ze Sklepu Windows Phone.

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia