Aplikacje z Microsoft Teams będą uruchamiać się na Office.com i w aplikacji Office na Windows

Aplikacje z Microsoft Teams będą uruchamiać się na Office.com i w aplikacji Office na Windows

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 2/17/2022, 6:12 PM

Liczba odsłon: 2603

Microsoft Teams zdążył dać się poznać jako prawdziwy kombajn, integrujący niemal wszystko, co tylko możliwe z ekosystemu Microsoft 365. Bez potrzeby wychodzenia z jego okna możemy otwierać w Teams dziesiątki aplikacji. Wygląda na to, że integracja będzie działać też w drugą stronę — aplikacje Office będą mogły sięgać do aplikacji zainstalowanych w Teams.

Sklep z aplikacjami w Microsoft Teams to miejsce, w którym zintegrujemy z "Zespołami" setki aplikacji, zarówno z pakietu Office 365 i ekosystemu Microsoftu, jak również od zewnętrznych wydawców. Wiele z nich wzbogaca nasz workflow i sprawia, że Teams staje się prawdziwą platformą typu All-in-One. Takimi platformami są też witryna Office.com i aplikacja Office.

Do tej pory Teams integrował się z Microsoft 365, ale częściowo żył własnym życiem, dlatego nie wszystkie integracje działały w obydwie strony. Dotyczy to szczególnie instalowanych aplikacji. Czas to zmienić. W harmonogramie zmian w Microsoft 365 pojawiła się nowa zapowiedź:

Aplikacja Office: dodawaj aplikacje i używaj ich na Office.com i w aplikacji Office na Windows

Aplikacje zbudowane dla Teams mogą uruchamiać się na stronie Office.com i w aplikacji Office dla Windows. Użytkownicy będą mogli pozyskiwać i używać tych zaktualizowanych aplikacji Teams (z osobistymi zakładkami) bez opuszczania witryny Office.com oraz aplikacji Office na Windows.

Według rozpiski funkcjonalność w wersji zapoznawczej zostanie oddana do użytku w marcu tego roku. Ogólnej dostępności powinniśmy się spodziewać jednak dopiero w grudniu.

Źródło: https://www.microsoft.com/en-in/microsoft-365/roadmap?filters=&searchterms=88942

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia