Aplikacje pakietu Office 2016, dostępne wprost z Microsoft Store

Aplikacje pakietu Office 2016, dostępne wprost z Microsoft Store

Autor: Wojciech Błachno

Opublikowano: 1/25/2018, 9:40 AM

Liczba odsłon: 2378

Gdy zaprezentowano system Windows 10 S, który ograniczony jest tylko do aplikacji pochodzących z Microsoft Store, oczywistym stało się, że prędzej czy później Microsoft będzie musiał wprowadzić swoje flagowe aplikacje Office 365 do sklepu. Do tej pory pakiet w wersji testowej był dostępny poprzez sklep tylko dla wybranych członków programu Insider. Teraz dostępny jest już dla wszystkich użytkowników.

Microsoft Office Microsoft Store

Do tej pory, aby pobrać pakiet Office musieliśmy skorzystać ze strony office.com. W Microsoft Store mogliśmy znaleźć w zasadzie tylko wersje Mobilne aplikacji, będące w praktyce wersją Online, oraz aplikację Mój Office która agreguje wszystkie informacje o zainstalowanym już na komputerze pakiecie Office. Do tego mamy aplikację OneNote dla Windows 10, która właśnie wersji UWP będzie w przyszłości prawdopodobnie jedyną dostępną jej wersją. Obecnie jako jedyna otrzymuje obecnie nowe funkcje, a w Office 2019 prawdopodobnie nie znajdziemy jej już wcale. Aby wypróbować aplikacje Office 2016 pobrane z Microsoft Store, musimy najpierw odinstalować posiadany przez nas pakiet, a następnie wyszukać i zainstalować aplikacje za pośrednictwem sklepu.

Windows 10 S, ze swoją płynnością i wyjątkowym poziomem bezpieczeństwa, jest kierowany między innymi do profesjonalnych, biznesowych zastosowań. Dlatego też możemy się spodziewać, że w Microsoft Store pojawią się również inne, bardziej zaawansowane aplikacje pakietu Office 365. Na pewno z czasem pojawiać się tam będzie również co raz więcej standardowych aplikacji innych producentów. Microsoft, udostępniając za tym pośrednictwem elementy swojego flagowego pakietu biurowego, daje przykład innym deweloperom, że naprawdę można. Może to być dla nich spora zachęta i w 2018 będzie nas czekać prawdziwy wysyp aplikacji w Microsoft Store. Gigant chce, aby jego sklep stał się dużo bardziej popularny, a w przyszłości pełnił rolę jedynego źródła aplikacji dla użytkowników Windows 10. Dla Microsoftu byłaby to oczywista korzyść finansowa, natomiast użytkownicy zyskali by pewność, bezpieczeństwo oraz łatwy i szybki dostęp do interesujących ich aplikacji. Rzecz jasna Microsoft z pewnością nigdy nie zablokuje w pełni możliwości instalacji aplikacji z zewnętrznych źródeł. Jednak w przyszłości może okazać się, że Windows 10 S będzie tym najpopularniejszym systemem. Natomiast standardowa wersja Dziesiątki zostanie odsunięta do bardziej profesjonalnych zastosowań. Na drodze do sukcesu 10 S stoi póki co tylko i wyłącznie ilość dostępnych aplikacji w Microsoft Store, co jednak jak widać powoli zaczyna się zmieniać na lepsze.

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia