Aplikacje Windows Phone 8 a słabsze telefony

Aplikacje Windows Phone 8 a słabsze telefony

Autor: Krzysztof Kapustka

Opublikowano: 7/24/2013, 10:22 PM

Liczba odsłon: 2830

Zdecydowana większość gier i aplikacji dostępnych w sklepie Windows Phone z powodzeniem działa także na słabszych modelach telefonów. Okazuje się, że wcale nie trzeba posiadać telefonu z 1 GB pamięci RAM, by móc uruchamiać nawet te bardziej złożone programy i gry.

Powszechnie panuje opinia, że aby cieszyć się dużą ilością aplikacji i gier w telefonie Windows Phone, należy zakupić droższe i wydajniejsze urządzenie, z większą ilością pamięci RAM. Innymi słowy, użytkownicy mogą obawiać się czy zakupiony przez nich tańszy model telefonu - choćby taki jak ogłoszona właśnie Nokia Lumia 625 - umożliwi im uruchomienie większości aplikacji i bardziej wymagających gier. I zupełnie niepotrzebnie. Z badań przeprowadzonych przez portal All About Windows Phone wynika, że zdecydowana większość aplikacji może być z powodzeniem uruchamiana również na słabszych urządzeniach, wyposażonych jedynie w 512 MB pamięci RAM.

Na 150 000 sprawdzonych aplikacji Windows Phone 8, jedynie 331 okazało się niezgodnych ze słabszym sprzętem, co stanowi kompatybilność na poziomie 99,76%. Prawie taki sam wynik dotyczy gier - 99,639%, czyli jedynie 0,36% gier nie będzie działać na telefonie z 512 MB RAM. Należą do nich nowsze, bardziej wymagające tytuły, takie jak N.O.V.A 3, Mass Effect: Infiltrator czy Halo: Spartan Assault. Co ciekawe, niektóre z nich - jak choćby wspomniane Halo - zostaną zaktualizowane, aby mogły działać również na urządzeniach z niższej półki. Tak właśnie stało się m.in. z mega-hitem Temple Run, bijącym rekordy popularności na różnych platformach.

Dobrze wiedzieć, że zaopatrując się nawet w tani model telefonu Windows Phone 8 można cieszyć się nie tylko dostępem do niezliczonej ilości aplikacji, ale także pograć w bardziej wymagające gry, z pozoru dostępne tylko dla posiadaczy wyższych modeli smartfonów.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia