Aplikacje SAP trafią do Windows Azure

Aplikacje SAP trafią do Windows Azure

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 5/20/2014, 9:59 AM

Liczba odsłon: 2940

Microsoft ogłosił rozbudowę współpracy partnerskiej z deweloperem aplikacji biznesowych, SAP. Wkrótce część usług firmy będzie działać w oparciu o chmurę Azure. Oświadczenie wspomina także o nadchodzących na Windows 8.1 i Windows Phone aplikacjach mobilnych SAP.

Jak czytamy na oficjalnym blogu Microsoftu, pod koniec czerwca SAP zatwierdzi szereg aplikacji dla Microsoft Azure, wliczając w to pakiet Business Suite, rozwiązanie Business All-In-One, SAP Mobile Platform, SAP Adaptive Enterprise (SAP ASE) i deweloperską edycję SAP HANA.

SAP

Dodatkowo Microsoft ujawnił, że trwają prace nad pakietami SDK dla SAP Mobile Platform na Windows 8.1 i Windows Phone. Demonstracyjne wersje mają ujrzeć światło dzienne pod koniec tego roku. Pełnych wersji możemy się spodziewać w 2015 r. Szykowane są również nowe aplikacje mobilne SAP, dedykowane zastosowaniom detalicznym i bankowym. W tym przypadku nie podano jednak spodziewanej daty wydania.

Z oprogramowania SAP korzysta 86% firm z listy Fortune 500. Dzięki współpracy z Microsoftem i wykorzystaniu zasobów serwerowych Azure, klienci biznesowi osiągną "niemal pozbawioną limitów wydajność obliczeniową" w obrębie aplikacji SAP.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia