Aplikacje Modern UI otrzymują ciekawe aktualizacje

Aplikacje Modern UI otrzymują ciekawe aktualizacje

Autor: Łukasz Klimkiewicz

Opublikowano: 11/19/2013, 9:04 PM

Liczba odsłon: 4748

Microsoft wydał aktualizacje dla aplikacji Poczta, Kalendarz i Kontakty. Aktualizacje nie tylko poprawiają podstawowe błędy, ale dodają kilka nowych ciekawych funkcji.

Aplikacje Poczta, Kalendarz i Kontakty w interfejsie Modern pierwszy raz pojawiły się w podstawowej wersji Windows 8. Wtedy programy te były mocno niedopracowane i jeśli ktoś chciał z nich korzystać na co dzień musiał mieć dużo samozaparcia. W zestawie aktualizacji Windows 8.1 aplikacje Modern UI doczekały się wielu zmian, oczywiście na lepsze i można z nich swobodnie korzystać przy codziennej pracy.

Aby te programy były jeszcze lepsze Microsoft przygotował dla nich kolejne aktualizacje. Oprócz wyeliminowania błędów firma wprowadziła kilka nowości. Najwięcej z nich otrzymała aplikacji Poczty. Po aktualizacji można zobaczyć wszystkie wiadomości od kontaktów oznaczonych jako ulubione w jednym miejscu, wiadomości pochodzące z subskrybowanych stron czy portali społecznościowych są automatycznie segregowane w odpowiednich folderach. Nową wiadomość można napisać bez opuszczania skrzynki odbiorczej, ale można też stworzyć ją w nowym oknie. Aplikacja Poczty umożliwia też utworzenie automatycznej odpowiedzi na czas np. urlopu lub wyjazdu służbowego oraz ustawienie dowolnej czcionki oraz jej koloru.

Kalendarz otrzymał cztery nowe funkcje. Aplikacja pozwala na łatwiejsze sprawdzenie agendy i personalizację jej ekranu. Nowe wydarzenia można dodawać za pomocą pojedynczego kliknięcia w datę i godzinę w widoku tygodnia, a pomiędzy datami można przemieszczać się za pomocą nowego okna z mniejszym kalendarzem. Ostatnią nowością w aplikacji Kalendarza jest możliwość edycji odpowiedzi na zaproszenia do wydarzeń przed ich wysłaniem.

Aplikacja Kontakty, która umożliwia synchronizację z portalami Facebook czy Twitter, otrzymała dwie nowości. Wyszukiwanie kontaktów działa szybciej i umożliwia jego podglądnięcie i edycję w tym samym oknie. Możliwa jest też zmiana zdjęcia kontaktu.

Aktualizacje dostępne są w Windows Store. Microsoft zapewnia, że w niedługim czasie kolejne nowości otrzymają pozostałe aplikacje Modern UI.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia