Aplikacje HoloLens trafią na smartfony

Aplikacje HoloLens trafią na smartfony

Autor: Wojciech Błachno

Opublikowano: 2/21/2019, 1:21 PM

Liczba odsłon: 908

Już za chwilę przekonamy się, jak będzie wyglądać nowa generacja HoloLens. Gogle w wersji 2.0 Microsoft ujawni najpewniej podczas MWC 2019 w Barcelonie, już w najbliższą niedzielę. Ale HoloLens to nie tylko gogle! To też szereg aplikacji, wykorzystujących rozszerzoną rzeczywistość (w końcu pierwotna nazwa platformy brzmiała Windows Holographic). Aplikacje te, dostępne na HoloLens, trafią teraz również na mobilne platformy. Rozszerzona rzeczywistość trafi na systemy Android i iOS za pośrednictwem Dynamics 365 już w marcu.

Product Visualize iOS

Na iOS trafi aplikacja Product Visualize, która pozwala umieszczać wirtualne obiekty w realnej przestrzeni. Może to być przydatne w naprawdę wielu scenariuszach - choćby w sklepie meblowym, kiedy sprzedawca chce przedstawić realne wymiary danego produktu. Możliwości jest praktycznie nieskończenie wiele.

Remote Assisst Android

Natomiast na Androidzie pojawi się aplikacja Remote Assist, która pozwala współpracować z każdego zakątka świata. Przykład? Technik na zlokalizowanym na pustkowiu obiekcie potrzebuje asysty przy naprawie zepsutego elementu. Dzięki Remote Assist specjalista będzie mógł poinstruować technika i wskazać mu niezbędne czynności, nie ruszając się z biura, które może znajdować się w dosłownie każdym miejscu na Ziemi (lub poza nią). Aplikacja zawiera takie funkcje, jak adnotacje mobilne, połączenia grupowe, głębszą integrację z Dynamics 365 dla usługi Field Service i wiele innych. Więcej szczegółów znajdziecie na stronie Microsoftu.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia