Aplikacje Androida w Windows 11 na wyciekłych zrzutach ekranu

Aplikacje Androida w Windows 11 na wyciekłych zrzutach ekranu

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 10/15/2021, 7:04 PM

Liczba odsłon: 2304

Windows Subsystem for Android (WSA) to jedna z najgorętszych innowacji w Windows 11, która pozwoli uruchamiać na nim aplikacje Androida. Z jej implementacją Microsoft nie zdążył na premierę Jedenastki i planuje ją przeprowadzić później, być może nawet w tym roku. Tymczasem do Internetu wyciekły zrzuty ekranu rzekomych aplikacji na Androida działających już na Windows 11.

Osobą udostępniającą przeciek jest użytkownik Bilibili o ksywce Makazeu, który prawdopodobnie zajmuje się portowaniem kodu dla samego Microsoftu. Jeden ze zrzutów ekranu pokazuje WeChat, podczas gdy drugi obraz wydaje się pokazywać aplikację Bilibili na Androida. Na pierwszej grafice widzimy tylko podgląd apki na pasku zadań (najwyraźniej otwartej w dwóch instancjach), a na drugiej — również fragment otwartego okna.

Windows Subsystem for Android Windows Subsystem for Android

Według postu na chińskim forum Microsoft aktywnie testuje podsystem Androida na Windows 11, wliczając w to integrację z centrum powiadomień i wsparcie dla wielu okien. Gigant prawdopodobnie położy większy niż sądzono nacisk na produktywność i wielozadaniowość, a aplikacje Androida będą zachowywać się tak samo jak natywne aplikacje Windows.

Więcej na temat WSA znajdziecie w naszym wcześniejszym artykule:
Windows 11 bez aplikacji Androida w dniu premiery, choć nie zupełnie.

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia