Aplikacja do rozwiązywania równań Math Solver zintegrowana z Edge

Aplikacja do rozwiązywania równań Math Solver zintegrowana z Edge

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/5/2021, 5:37 PM

Liczba odsłon: 3062

Edge Canary to kanał aktualizowany codziennie, a nowe funkcjonalności napływają do niego regularnie. W ostatnim czasie użytkownicy wypatrzyli wyjątkowo praktyczną nowość, jaką jest narzędzie do rozwiązywania równań matematycznych — Math Solver. Co ciekawe, ma ona swoje źródła w integracjach już sprzed pięciu lat.

Math Solver może być znany naszym Czytelnikom z wcześniejszych integracji z OneNote, Bing, Czytnikiem immersyjnym oraz z samodzielnej aplikacji na Androida i iOS. Wygląda na to, że kolejną integracją na celowniku jest Microsoft Edge.

Math Solver

Nowość wypatrzył Leopeva64-2, użytkownik Reddita. Aby ją aktywować, należy przejść do Ustawień > Wygląd i włączyć opcję Show Math Solver button. Najwyraźniej testy nie objęły jeszcze wszystkich użytkowników Edge Canary, jako że w naszej wersji opcji tej jeszcze nie ma. Tak czy inaczej po aktywacji przełącznika obok paska adresu pojawi się ikona Math Solver, której kliknięcie otworzy wysuwane menu. Można go użyć na dwa sposoby: zaznaczyć obszar z równaniem na stronie lub wprowadzić je ręcznie.

Math Solver

Math Solver rozwiąże równanie, wyświetli jego wynik, a także kolejne kroki wraz z wyjaśnieniami. Narzędzie natychmiast rozpoznaje problem i pomaga go rozwiązać, dostarczając wyjaśnienia krok po kroku, interaktywne wykresy, a także rozwiązania podobnych problemów w sieci i na wykładach wideo. Wspierane są problemy matematyczne z różnych dziedzin: od prostej algebry, poprzez statystykę, kończąc na analizie matematycznej.

Integracja narzędzia z Edge może okazać się wyjątkowo praktyczna dla uczniów, studentów i pracowników, którzy nie muszą już opuszczać przeglądarki, aby rozwiązać proste lub nawet dość skomplikowane równania.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia