Aplikacja Xbox w Windows 10 to teraz Pomocnik konsoli Xbox

Aplikacja Xbox w Windows 10 to teraz Pomocnik konsoli Xbox

Autor: Wojciech Błachno

Opublikowano: 6/4/2019, 2:48 PM

Liczba odsłon: 4274

Za parę dni czeka nas wielkie wydarzenie w postaci konferencji Microsoftu na E3. Gigant przygotował dla nas na pewno wiele nowości, a o części z nich już wiemy. Po pierwsze, możliwe, że po raz pierwszy zobaczymy Xbox xCloud w pełnej krasie. Po drugie, na pewno pojawi się wzmianka o Xbox Game Pass na PC. No właśnie, w Windows 10 zaszły już pewne istotne zmiany skierowane właśnie do graczy. Jeśli korzystacie często z aplikacji Xbox w Windows 10, to zapewne zauważyliście komunikat, który informuje o istotnych zmianach, jakie zaszły w tej aplikacji.

Pomocnik konsoli Xbox

Przede wszystkim zmieniła ona nazwę na Pomocnik konsoli Xbox i usunięto z niej funkcje społecznościowe takie jak wiadomości grupowe. Od teraz znajdziemy je w Xbox Game Bar, czyli w nowym pasku gry, który wywołujemy kombinacją klawiszy Win+G. Tymczasem aplikacja pomocnika będzie pełnić funkcję towarzyszącą dla naszej konsoli. Funkcje, takie jak streaming z konsoli, pozostają na swoim miejscu.

Xbox Game Bar

Bardzo możliwe, że zmiany te mają coś wspólnego ze wspomnianą usługą xCloud, która pozwoli uruchomić gry w jakości konsolowej na każdym urządzeniu. Więcej dowiemy się już za kilka dni! Bądźcie z nami, oczywiście będziemy dla Was relacjonować konferencję Microsoftu minuta po minucie. .

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia