Aplikacja "Połącz" (Miracast) domyślnie usunięta z Windows 10 2004

Aplikacja "Połącz" (Miracast) domyślnie usunięta z Windows 10 2004

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 8/31/2020, 2:19 PM

Liczba odsłon: 15761

Każda półroczna aktualizacja Windows 10 to większy bądź mniejszy pakiet nowości, ale też kilka lub kilkanaście funkcji, z którymi przychodzi nam się pożegnać. Niektóre są na stałe wycinane z systemu, inne domyślnie wyłączane, a jeszcze inne przestają być rozwijane. Choć od premiery majowej aktualizacji minęły już 3 miesiące, Microsoft do jej listy usuniętych funkcjonalności dopisał nowy punkt.

Microsoft zaktualizował listę funkcjonalności usuniętych z obrazu instalacyjnego Windows 10 May 2020 Update. Aplikacje i kod zależne od tych funkcji nie będą działać w zarówno w tym, jak i w przyszłym wydaniu. Nowy punkt dotyczy aplikacji "Połącz".

Połącz Połącz

"Połącz" jest szybką akcją dostępną w Centrum akcji, skąd pozwala szybko połączyć się bezprzewodowo z zewnętrznym ekranem, np. telewizora. Jeśli korzystacie z tej funkcji, to spokojnie — nadal możecie to robić, tyle że jest ona domyślnie wyłączona. Szczegóły poniżej.

Aplikacja "Połącz" dla bezprzewodowej transmisji z użyciem Miracast nie jest dłużej instalowana domyślnie, ale jest dostępna jako funkcja opcjonalna. Aby zainstalować aplikację, kliknij Ustawienia > Aplikacje > Funkcje opcjonalne > Dodaj funkcję i zainstaluj aplikację Wireless Display.

Od czasu premiery aktualizacji Microsoft wycofał jeszcze inną funkcjonalność (sugerowanie adresów) związaną z japońskim edytorem IME. Zestawienie składników usuniętych i już nierozwijanych znajdziecie w naszym artykule z maja: Wiemy już, jakie funkcje zostały usunięte z May 2020 Update.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia