Aplikacja 'Microsoft Band Sync' niespodziewanie w App Store

Aplikacja 'Microsoft Band Sync' niespodziewanie w App Store

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 10/30/2014, 2:05 AM

Liczba odsłon: 2108

'Ubieralne' urządzenie Microsoftu zostało potwierdzone? Na to wskazywałoby umieszczenie w Mac App Store aplikacji z oficjalnego konta Microsoft Corporation. Microsoft Band Sync to apka, obsługująca opaskę do zastosowań sportowych. Nie wiedzieć czemu, zadebiutowała właśnie na platformie OS X.

Aplikacja, którą znajdziemy w sklepie Apple'a, pozwala synchronizować urządzenie o nazwie Microsoft Band z chmurą, używając Konta Microsoft. Opis na stronie nie zdradza zbyt wielu szczegółów na temat samego urządzenia, niemniej jednak ujawnia jego wygląd. Przypomina on nieco zegarek, jednak design wskazuje na opaskę fitness. Nie wiadomo, czy panoramiczny ekran będzie posiadał wsparcie dla dotyku. W dolnej części opaski widzimy z kolei dwa (lub trzy) przyciski o nieznanym zastosowaniu.

Microsoft Band

Z poziomu samej aplikacji będzie można ustalić dane użytkownika - m. in. płeć, wiek, wagę, wzrost, imię czy kod pocztowy - oraz zaktualizować firmware urządzenia. Tu pojawia się oczywiście pytanie, dlaczego apka zadebiutowała w sklepie Mac App Store? Wcześniejsze pogłoski mówiły o wieloplatformowym charakterze planowanego przez Microsoft urządzenia wearable. Firma coraz częściej daje o sobie znać w świecie konkurencyjnego Apple, stąd też debiut na tej platformie nie powinien dziwić.

Sama aplikacja w tym momencie nie zda się na wiele. Warto dodać, że Microsoft nie zapowiedział jeszcze oficjalnie urządzenia, do którego obsługi stworzył i wydał aplikację. Być może została ona upubliczniona w App Store przez przypadek. Tak czy inaczej, apkę możemy już zobaczyć w bibliotece Mac App Store.

Aktualizacja 3:29 AM: Jak donoszą inne źródła, Microsoft Band zadebiutuje we wtorek. Spodziewana cena to 199 dolarów (ok. 665 zł). Ekran o rozdzielczości 310x102 pikseli ma wyświetlać wiele typów powiadomień, skorelowanych ze smartfonem. Do wyboru będą 132 różne opcje tła. Jak twierdzą źródła, jedno naładowanie baterii ma zapewnić 48 godzin nieprzerwanej pracy urządzenia.