Aplikacja GitHub na Androida już dostępna w wersji beta

Aplikacja GitHub na Androida już dostępna w wersji beta

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 1/15/2020, 6:33 PM

Liczba odsłon: 1246

Narzędzia do współpracy GitHub trafiły na małe ekrany. Na zeszłorocznym evencie GitHub Universe 2019 padła zapowiedź aplikacji mobilnej GitHub na iOS i Androida. Jeśli chodzi o iPhone'y, wersja beta stała się dostępna w listopadzie. Wydanie jej również na Androidzie było tylko kwestią czasu. Aplikacja w końcu nadeszła i można ją już pobrać. Co warto o niej wiedzieć?

Jest wiele rzeczy do zrobienia w GitHub, które nie wymagają złożonego środowiska programistycznego, jak na przykład udostępnianie feedbacku w dyskusji o designie czy przejrzenie paru linijek kodu. Ułatwiamy wykonywanie tych zadań, gdy jesteście w drodze, zapewniając w pełni natywne doświadczenie. GitHub dla urządzeń mobilnych daje wam elastyczność, by posuwać się z pracą do przodu i pozostawać w kontakcie z zespołem niezależnie od tego, gdzie jesteście.
— Ryan Nystrom, GitHub

GitHub w wersji mobilnej pozwala przeglądać kod, scalać zmiany i współpracować z innymi. Aplikacji można używać na dowolnym telefonie z Androidem 5.1 lub nowszym. Jako że aplikacja jest w pełni natywna, wspiera ona różne rozmiary ekranu i ustawienia, wliczając w to ciemny motyw.

Użytkownicy, którzy zapisali się wcześniej na listę oczekującą, powinni już dostać e-maila z zaproszeniem i linkiem do wersji testowej. Ci, którzy tego nie zrobili, wciąż mają możliwość pobrania wersji beta, niemniej jednak liczba stanowisk jest ograniczona. Wystarczy zarejestrować się w programie testów i pobrać aplikację GitHub (wcześniejszy dostęp) ze Sklepu Play.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia