GitHub z nową aplikacją na iOS i Androida

GitHub z nową aplikacją na iOS i Androida

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
12:48
14.11.2019
992 wyświetlenia

Nieco ponad rok temu proces przejęcia GitHub przez Microsoft został formalnie ukończony. Choć niektórzy wyrażali związane z tym obawy, to platforma nie utraciła niezależności, za to jest stale rozwijana pod skrzydłami giganta. Jedną z nowości zaprezentowanych na GitHub Universe 2019, dorocznym, trzydniowym evencie, jest aplikacja mobilna GitHub.

GitHub for mobile zapewnia elastyczność przy posuwaniu się naprzód z pracą i pozostawaniu w kontakcie z zespołem, niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy. Jak podkreślają twórcy, w GitHub możemy zrobić sporo bez potrzeby sięgania po złożone środowisko programistyczne. Możemy przykładowo udostępniać feedback w dyskusji o designie i przeglądać parę linijek kodu. Zadania te są teraz jeszcze łatwiejsze w warunkach mobilnych, a wszystko to z natywnym designem w aplikacji.

Narzędzia do współpracy GitHub trafiły na małe ekrany. Jego natywna aplikacja automatycznie dopasowuje się do każdego rozmiaru ekranu, a także do motywu systemowego (jasnego lub ciemnego). Jak wyjaśnia Shanku Niyogi, nowy SVP produktu:

Kiedy spojrzysz na doświadczenie tabletu, zauważysz, że rozwija się, ponieważ masz teraz więcej przestrzeni. Możesz patrzeć na kod, możesz nawigować, wspieramy niektóre ze skrótów klawiszowych, które wspiera github.com, aby móc zobaczyć więcej zawartości, więcej ilości kodu. Chodzi o to, że doświadczenie skaluje się wraz z urządzeniami mobilnymi, które posiadasz, ale jest też zaprojektowane pod kątem rzeczy, które możesz chcieć robić, kiedy nie używasz komputera.

Mobilna aplikacja GitHub jest już dostępna na iOS w wersji beta, zaś beta na Androida zostanie oddana do użytku niebawem. Zarówno do bety na iOS, jak i listy oczekujących na Androida możemy zarejestrować się na stronie GitHub for mobile.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://github.blog/2019-11-13-universe-day-one/

Polecamy również w kategorii GitHub