Aparaty Sony teraz jako kamery internetowe w Windows 10

Aparaty Sony teraz jako kamery internetowe w Windows 10

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 8/20/2020, 6:30 PM

Liczba odsłon: 2528

W ostatnich miesiącach kilku czołowych producentów aparatów, w tym Fujifilm i Canon, umożliwiło użycie ich high-endowych modeli jako kamer internetowych dla PC. Do imprezy dołączył też Sony wraz ze swoim oprogramowaniem Imaging Edge Webcam, które wspiera wiele jego modeli aparatów z ostatnich lat.

Oprogramowanie działa na ten moment tylko w 64-bitowej wersji Windows 10 i nie zostało nic wspomniane o wsparciu macOS. Połączyć z nim możemy szeroką gamę aparatów Sony — w sumie 35 urządzeń — wliczając w to modele z wymiennym obiektywem E-mount(ILCE-) i A-mount(ILCA-) oraz Digital Still Camera(DSC-) i kamery do vlogowania. Są to zatem nie tylko warianty high-endowe.

Imaging Edge Webcam

Aby wykonać takie połączenie, wystarczy postępować zgodnie z poradnikiem zamieszczonym na stronie producenta. Warto tu wspomnieć, że oprogramowanie będzie używać proporcji obrazu ustawionej na samym aparacie, więc jeśli chcemy uzyskać inną, najlepiej ją wcześniej zmienić. Sony ostrzega też, że rozdzielczość wynosi 1024 x 576, czyli stosunkowo mało jak na dzisiejsze standardy. Jeśli chcemy jakości Full HD lub 4K, musimy niestety zainwestować w dedykowaną kamerę internetową lub użyć innego oprogramowania.

Gdy nie mamy akurat kamerki internetowej, możemy sięgnąć po inne urządzenie, które zwykle mamy pod ręką. Chodzi oczywiście o smartfona z Androidem, który także może pełnić taką rolę. W tym przypadku pomoże nam aplikacja DroidCam, którą instalujemy zarówno na telefonie, jak i PC.

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia