Anniversary Update coraz bliżej, a w nim garść nowości w Centrum akcji

Anniversary Update coraz bliżej, a w nim garść nowości w Centrum akcji

Autor: Marcin Paradowski

Opublikowano: 6/18/2016, 3:57 PM

Liczba odsłon: 3531

W lipcu 2016 roku minie dokładnie rok od debiutu Windows 10 i w tym czasie Microsoft z różną skutecznością promował swój nowy system. Przez ostatnie 365 dni nowy system z Redmond otrzymał kilka zestawów aktualizacji, których głównym celem była poprawa stabilności, dodanie nowych i rozwinięcie obecnych funkcji. Jak już wielokrotnie informowaliśmy, w lipcu 2016 roku pojawi się duża aktualizacja o nazwie Anniversary Update, którą można z powodzeniem przyrównać do znanych już z wcześniejszych wersji Windows - Service Pack-ów.

Jednym z elementów składowych Windows 10 jest Centrum akcji i to właśnie jemu przyjrzymy się w niniejszej publikacji.

  • Cortana, w połączeniu z naszym kontem Microsoft, którego używamy do zalogowania się w systemie Windows 10, otrzyma dodatkową funkcję, umożliwiającą dodanie zdjęcia do przypomnienia, które chcemy ustawić. Ponadto będziemy mogli włączyć powiadomienia, dotyczące np. wyników sportowych naszych ulubionych drużyn lub aktualności w ulubionych tematach.

    Nowe funkcje w Centrum akcji

  • Centrum akcji wyświetlać będzie również powiadomienia z przeglądarki Microsoft Edge ze stron, które obsługują tę funkcję, np.: web.skype.com, web.groupme.com, tak długo jak pozostanie otwarta zakładka wymienionych stron.

    Powiadomienia ze stron internetowych

  • Pojawią się też powiadomienia, dotyczące naszego telefonu z Windows 10 Mobile, takie jak poziom naładowania baterii w naszym urządzeniu. Niestety wymagana będzie możliwość korzystania z Cortany.

    Powiadomienia dotyczące naszego telefonu

Wraz z „odświeżonym” Centrum akcji użytkownicy będą mogli kontrolować otrzymywane powiadomienia, w tym pochodzące z dodatkowych urządzeń, a to wszystko dzięki Cortanie. Owszem, już teraz możemy włączyć/wyłączyć powiadomienia dla aplikacji uniwersalnych, ale po aktualizacji Anniversary Update będzie mogli wyłączyć powiadomienia dla danej aplikacji także bezpośrednio z poziomu włączonego Centrum Akcji. Dodatkowo w ustawieniach Cortany pojawi się opcja włączenia/wyłączenia wszystkich powiadomień z danego urządzenia.

Kontrola powiadomień

W razie potrzeby będziemy mogli przydzielić priorytet wyświetlanych powiadomień konkretnej aplikacji lub zamienić je na animowane, widoczne w pasku zadań, obok zegara. Nie sposób również pominąć faktu, że będzie można ustawić ilość powiadomień danej aplikacji, widocznych w Centrum akcji. Domyślną wartością będą trzy powiadomienia, które będzie można zwiększyć do 20 lub zredukować do jednego.

Priorytety w Centrum akcji

Kontrola ilości powiadomień

Na koniec warto wspomnieć o możliwości dostosowywania podręcznych skrótów, dostępnych w Centrum akcji. Odbywa się to za pomocą przeciągnięcia kursorem myszy z wciśniętym lewym klawiszem.

Podręczne skróty w Centrum akcji

A co Wy sądzicie o powyższych zmianach? Które z nich są waszym zdaniem najbardziej przydatne? Będziecie je wykorzystywać po udostępnieniu Anniversary Update dla Windows 10? Podzielcie się z nami swoimi opiniami i uwagami w komentarzach. Nie zapomnijcie polubić naszą stronę na Facebooku, a wtedy nie ominą was żadne informacje o nowościach, jakie Microsoft przygotowuje do swoich produktów.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia