Ankiety i quizy wkrótce w PowerPoint

Ankiety i quizy wkrótce w PowerPoint

Autor: Mateusz Miciński

Opublikowano: 7/26/2023, 6:02 PM

Liczba odsłon: 514

Subskrybenci Microsoft 365 mają tę przewagę nad użytkownikami wieczystych licencji pakietów Microsoft Office, że mogą liczyć na cykliczne aktualizacje wnoszące nowe funkcje do aplikacji. Nie inaczej jest teraz. Microsoft zapowiedział wprowadzenie integracji świetnej aplikacji do prezentacji multimedialnych z chmurową usługą Microsoft Forms, znaną z subskrypcji Office 365.

Ankiety i quizy wkrótce w PowerPoint

Dotychczas podczas pokazu slajdów, aby zebrać feedback i opinie uczestników zmuszeni byliśmy korzystać z osobnych narzędzi lub zwyczajnie przełączać się pomiędzy różnymi okienkami, aby "odpalić" ankietę. Teraz sytuacja ta ulega zmianie, bowiem posiadacze biznesowych i edukacyjnych licencji Microsoft 365 wprost z okna programu PowerPoint będą mogli osadzić formularze i ankiety Forms na dowolnych slajdach.

Jak skorzystać z Forms w PowerPoint?

  1. Podczas tworzenia prezentacji przejdź na kartę Wstawianie.
  2. Następnie kliknij przycisk Forms.
  3. Ankiety i quizy wkrótce w PowerPoint

  4. Teraz wybierz jeden z wcześniej przygotowanych formularzy/ankiet lub przystąp do tworzenia nowej ankiety.
  5. Aby uruchomić ankietę podczas pokazu slajdów wybierz opcję Prezentuj podczas spotkania interaktywnego.
  6. Ankiety i quizy wkrótce w PowerPoint

  7. Za pomocą kodu QR lub linku wyświetlanych na slajdzie, uczestnicy pokazu mogą odpowiedzień na ankietę lub obserwować jej wyniki w czasie rzeczywistym.
  8. Ankiety i quizy wkrótce w PowerPoint

  9. Ankietę można także przeprowadzić w trybie offline. W tym celu wystarczy wybrać opcję Zbieraj odpowiedzi w trybie offline.
  10. Ankiety i quizy wkrótce w PowerPoint

Microsoft ponadto informuje, że nowa opcja dostępna jest dla wszystkich subskrybentów biznesowych oraz edukacyjnych Microsoft 365 zarejestrowanych w programie Microsoft 365 Insider. Można spodziewać się, że funkcja trafi do wszystkich użytkowników Microsoft 365 w najbliższych miesiącach.

Źródło: https://insider.microsoft365.com/en-us/blog/get-live-feedback-during-powerpoint-presentations-with-microsoft-forms

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia