Analityk: Klienci czekają na Windows 8.1

Analityk: Klienci czekają na Windows 8.1

Autor: Łukasz Klimkiewicz

Opublikowano: 5/29/2013, 8:23 PM

Liczba odsłon: 3930

Microsoft zapewnia, że urządzenia z systemem Windows 8 sprzedają się dobrze i zbyt utrzymuje stabilny poziom. Inaczej uważają analitycy, ale twierdzą przy tym, że sytuacje zmieni Windows 8.1, który ma dostarczyć użytkownikom kompletny system operacyjny.

Według danych agencji analitycznej IDC w roku 2013 na ogólnym rynku informatycznym sprzedaż spadnie o około 8 procent, a analitycy The Wall Street Journal twierdzą, że jest to związane z zapowiedzianym na lato wydaniem Windows 8.1, ponieważ klienci wstrzymują się do tego czasu z kupnem nowych komputerów.

Sytuacja na rynku informatycznym wyglądała podobnie kilka miesięcy przed premierą systemu Windows 8 i tak samo działo się w przypadku każdego nowego systemu operacyjnego Microsoftu. Analityk firmy Sterne Agee Vijay Rakesh uważa, że historia powtórzy się również w przypadku zestawu aktualizacji Windows 8.1. Różnica jest tylko taka, że klienci oczekują, iż Windows 8.1 uzupełni braki Windows 8 i stanie się wartym uwagi systemem. Rakesh przewiduje, że w trzecim kwartale 2013 roku, czyli w okresie premiery Windows 8.1, wzrost sprzedaży może wynieść od 3 do nawet 5 procent.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia