Analitycy: Windows 8.1 zamknie usta krytykom

Analitycy: Windows 8.1 zamknie usta krytykom

Autor: Łukasz Klimkiewicz

Opublikowano: 6/25/2013, 6:36 PM

Liczba odsłon: 2939

Analitycy uważają, że nowy zestaw aktualizacji dla systemu Windows 8 okaże się dużym sukcesem. Są argumenty, według których, na paczce skorzystają również przedsiębiorcy, którzy wcześniej ostro krytykowali ostatni system operacyjny Microsoftu.

Publiczna wersja Preview zestawu aktualizacji Windows 8.1 zostanie wydana jutro, za darmo, podczas konferencji deweloperów BUILD. Wtedy też Microsoft oficjalnie przedstawi wszystkie szczegóły dotyczące Windows 8.1 i zmiany, które zostaną wprowadzone w stosunku do oryginalnego Windows 8.

Agencja analityczna Gartner, która śledzi popularność systemu Windows 8 wśród przedsiębiorców, na swojej stronie internetowej zamieściła optymistycznie brzmiącą notkę - wielu użytkowników narzekało, że Windows 8 jest nieczytelny, trudny w obsłudze, a wprowadzane zmiany były odrzucane. Opierając się na naszych obecnych danych, możemy stwierdzić, że Windows 8.1 zmieni opinię wielu użytkowników, szczególnie z sektora przedsiębiorstw.

Kwestię przedsiębiorców, którzy nie zaktualizowali swoich systemów do najnowszej wersji, głównie ze względu na złą opinię o Windows 8, analitycy Gartner przedstawiają w ten sposób. Ci użytkownicy, którzy korzystają z przeglądarki Internet Explorer 8 w systemie Windows 7 mogą mieć dużo większe problemy z aktualizacją do 11 wersji, niż po prostu przenieść swoje programy do systemu Windows 8.1, bo ten zawiera najnowszą wersję Internet Explorera i nie ma żadnych problemów z uruchomieniem starszych aplikacji desktopowych. Gartner podaje również, że wiele film brało udział w testach wcześniejszych wersji Windows 8.1 i znaczna ich część chce korzystać z wersji Preview.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia