Analitycy: Windows 8.1 nie uratuje rynku Pecetów

Analitycy: Windows 8.1 nie uratuje rynku Pecetów

Autor: Łukasz Klimkiewicz

Opublikowano: 9/3/2013, 8:28 PM

Liczba odsłon: 2528

Windows 8.1 ma poprawić wizerunek podstawowego systemu Windows 8 i samego Microsoftu. Analitycy uważają, że wydanie tego zestawu aktualizacji nie poprawi ogólnej spadkowej tendencji na rynku komputerów PC.

Według agencji analitycznej IDC rynek komputerowy zakończy 2013 rok ze spadkiem sprzedaży wynoszącym 9,7 procent. Analitycy twierdzą, że Windows 8.1 na pewno wywoła niemały entuzjazm wśród tych użytkowników, którzy czują się zawiedzeni systemem Windows 8, ale w ogólnym rozrachunku aktualizacja nie zmieni sytuacji na rynku.

Wszystkiemu winne są tablety. Co prawda nie można zaprzeczyć, że komputery PC zawsze będą pod wieloma względami lepsze od tabletów, a Windows 8.1 będzie cieszył się popularnością, ale spadek popularności Pecetów na całym świecie jest zauważalny. Tablety są dostępne w niskich cenach, a ich jakość i wydajność ciągle wzrasta, przez co są niezwykle atrakcyjne w świecie, gdzie człowiek jest w ciągłym ruchu - twierdzi analityk IDC Jay Chou.

Chou dodaje przy tym, że przyszły rok może być lepszy. Zawrotnej poprawy nie będzie, ale sprzedaż komputerów na pewno wzrośnie, chociażby ze względu na fakt, że kończy się wsparcie systemu Windows XP i firmy będą wykazywać zainteresowanie nowszymi systemami.

Przypominamy, że premiera finalnej wersji aktualizacji Windows 8.1 zaplanowana na 18 października tego roku, a dzień wcześniej będzie dostępna dla użytkowników Windows 8 przez Windows Store.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia