Analitycy: Microsoft powinien porzucić Windows Phone

Analitycy: Microsoft powinien porzucić Windows Phone

Autor: Łukasz Klimkiewicz

Opublikowano: 9/11/2013, 11:34 PM

Liczba odsłon: 2732

Chociaż popularność Windows Phone rośnie, to branżowi analitycy nie wróżą mu przyszłości. Jeden 'niezależny specjalista' powiedział nawet, że system Microsoftu nigdy nie przebije popularności iOS i Androida, a przejęcie Nokii nic nie zmienia.

Windows Phone zajmuje trzecie, ostatnie miejsce wśród najpopularniejszych systemów mobilnych. Najlepiej radzi sobie Android, a zaraz za nim jest iOS produkcji Apple. Kilka dni temu na rynku smartfonów doszło do bardzo ważnego wydarzenia. Microsoft przejął oddział Usług i Urządzeń Nokii i tym samym stał się właściciel marki Lumia, która w największym stopniu przyczyniła się do obecnego sukcesu Windows Phone.

Ben Thompson, niezależny analityk badający sytuację na rynku urządzeń mobilnych twierdzi, że decyzja Microsoftu o przejęciu marki Lumii niewiele pomoże. Microsoft po prostu powinien porzucić Windows Phone, dać sobie z tym spokój. Wojna jest już przegrana. Walka toczyć się będzie tylko między Androidem a iOS. Przejęcie marki Lumia przez Microsoft oznacza po prostu jej zabicie.

Inny specjalista, Benedict Evans pracujący w Enders Analysis również twierdzi, że przejęcie Nokii niewiele zmieni w sytuacji Windows Phone. Windows Phone wpadł w błędne koło i Nokia z Lumią nic nie zmienią. Klienci nie kupią Windows Phone, bo ma małą bazę aplikacji, deweloperzy nie będą ich pisać, bo nie mają dla kogo.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia