Alcatel Pop 2 będzie pierwszym 64-bitowym Windows phonem

Alcatel Pop 2 będzie pierwszym 64-bitowym Windows phonem

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 9/9/2014, 4:02 PM

Liczba odsłon: 2449

Alcatel ogłosił powrót do ekosystemu Windows. Zapowiedziany właśnie smartfon - Pop 2 - będzie niezbyt drogim, aczkolwiek całkiem przyzwoitym Windows phonem. To również pierwszy smartfon z WP, który zostanie wyposażony w procesor 64-bitowy.

Już widzimy efekty trendu, który zapoczątkował HTC ze swoim HTC One (M8). Alcatel Pop 2 z Windows Phone to nowa wersja urządzenia z Androidem o tej samej nazwie. Urządzenie zostanie wyposażone w 1 GB pamięci RAM, 4,5-calowy wyświetlacz FWVGA i najnowszy procesor Snapdragon 410 o taktowaniu 1,2 GHz. Będzie to więc pierwszy Windows phone z 64-bitowym procesorem i układem graficznym Adreno 306. Pop 2 będzie posiadał także 8 GB pamięci wbudowanej, 4-megapikselowy aparat z lampą LED, frontowy aparat VGA, baterię 2000 mAh i wsparcie dla LTE. Smartfon ma 9,9 mm grubości i waży 147 g. Pojawi się w białej, niebieskiej, fioletowej, zielonej, czerwonej i żółtej wersji kolorystycznej. Dostępna będzie również wersja z Dual-SIM. Zapowiedziana cena to 119 euro (ok. 500 zł).

Alcatel Pop 2

Podczas gdy Alcatel Pop 2 jest już oficjalnie zapowiedzianym urządzeniem, producent ma jeszcze wciąż niejasne plany, dotyczące tabletu z Windows RT. "Plotki głoszą, że Windows Phone zostanie udostępniony na tablety z chipsetem ARM, a my będziemy pierwsi w zrobieniu go. Przykładowo, rozwijamy 10-calowy tablet z technologią Magic Flip dla klawiatury i trackpada." - mówi przedstawiciel Alcatela, Tim Anderson. Nawet jeżeli pogłoski o scaleniu Windows Phone i Windows RT okażą się prawdziwe, pierwsze urządzenia z nowym systemem pojawią się dopiero w 2015 r. Tymczasem Microsoft już udostępnił wczesne wersje Windows Treshold kluczowym partnerom sprzętowym. Jest wysoce prawdopodobne, że pośród nich znalazł się właśnie Alcatel.

Koncern wypuścił w 2012 r. model Alcatel One Touch z Windows Phone 7.5, by wkrótce opuścić ekosystem. WP 8.x wydawał się producentowi mało interesujący - do tej pory. Firma ponownie wkracza do ciągle powiększającej się rodziny partnerów sprzętowych Windows Phone. Liczymy więc na interesujące nowości, zwłaszcza że Alcatel zdaje się ostatnio przeżywać drugą falę świetności.