Alcatel Pop 2 będzie pierwszym 64-bitowym Windows phonem

Alcatel Pop 2 będzie pierwszym 64-bitowym Windows phonem

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 9/9/2014, 4:02 PM

Liczba odsłon: 2506

Alcatel ogłosił powrót do ekosystemu Windows. Zapowiedziany właśnie smartfon - Pop 2 - będzie niezbyt drogim, aczkolwiek całkiem przyzwoitym Windows phonem. To również pierwszy smartfon z WP, który zostanie wyposażony w procesor 64-bitowy.

Już widzimy efekty trendu, który zapoczątkował HTC ze swoim HTC One (M8). Alcatel Pop 2 z Windows Phone to nowa wersja urządzenia z Androidem o tej samej nazwie. Urządzenie zostanie wyposażone w 1 GB pamięci RAM, 4,5-calowy wyświetlacz FWVGA i najnowszy procesor Snapdragon 410 o taktowaniu 1,2 GHz. Będzie to więc pierwszy Windows phone z 64-bitowym procesorem i układem graficznym Adreno 306. Pop 2 będzie posiadał także 8 GB pamięci wbudowanej, 4-megapikselowy aparat z lampą LED, frontowy aparat VGA, baterię 2000 mAh i wsparcie dla LTE. Smartfon ma 9,9 mm grubości i waży 147 g. Pojawi się w białej, niebieskiej, fioletowej, zielonej, czerwonej i żółtej wersji kolorystycznej. Dostępna będzie również wersja z Dual-SIM. Zapowiedziana cena to 119 euro (ok. 500 zł).

Alcatel Pop 2

Podczas gdy Alcatel Pop 2 jest już oficjalnie zapowiedzianym urządzeniem, producent ma jeszcze wciąż niejasne plany, dotyczące tabletu z Windows RT. "Plotki głoszą, że Windows Phone zostanie udostępniony na tablety z chipsetem ARM, a my będziemy pierwsi w zrobieniu go. Przykładowo, rozwijamy 10-calowy tablet z technologią Magic Flip dla klawiatury i trackpada." - mówi przedstawiciel Alcatela, Tim Anderson. Nawet jeżeli pogłoski o scaleniu Windows Phone i Windows RT okażą się prawdziwe, pierwsze urządzenia z nowym systemem pojawią się dopiero w 2015 r. Tymczasem Microsoft już udostępnił wczesne wersje Windows Treshold kluczowym partnerom sprzętowym. Jest wysoce prawdopodobne, że pośród nich znalazł się właśnie Alcatel.

Koncern wypuścił w 2012 r. model Alcatel One Touch z Windows Phone 7.5, by wkrótce opuścić ekosystem. WP 8.x wydawał się producentowi mało interesujący - do tej pory. Firma ponownie wkracza do ciągle powiększającej się rodziny partnerów sprzętowych Windows Phone. Liczymy więc na interesujące nowości, zwłaszcza że Alcatel zdaje się ostatnio przeżywać drugą falę świetności.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia