Alcatel IDOL 4S z zestawem VR i Windows 10 na pokładzie

Alcatel IDOL 4S z zestawem VR i Windows 10 na pokładzie

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 10/5/2016, 1:52 PM

Liczba odsłon: 2095

Alcatel Idol 4S firma zaprezentowała w lutym na Mobile World Congress, a do sprzedaży trafił on w lipcu. Niewiele to znaczy dla fanów "Mobilnych Okienek", bowiem smartfon występuje tylko w wersji z Androidem. Niebawem ma się to jednak zmienić! Na nowych, wyciekłych zdjęciach widzimy także wariant z Windows 10 Mobile.

Jak wynika z grafiki, którą zobaczycie poniżej, Alcatel szykuje zestaw, w którego skład będzie wchodzić smartfon IDOL 4S (z adnotacją "with Windows 10") wraz z goglami VR. Urządzenie na pewno trafi do sprzedaży w sieci T-Mobile. Nie jest jeszcze jasne, jakiego rodzaju zawartość VR będzie dostępna dla smartfona z Windows 10 Mobile, niemniej czekamy na komentarz ze strony producenta.

Nie wiadomo także, czy specyfikacja wariantu "with Windows 10" będzie identyczna z pierwowzorem. Istniejący model IDOL 4S z Androidem posiada układ Snapdragon 652, 3 GB pamięci RAM, 16 MP aparat główny, 8 MP aparat frontowy i 32 GB pamięci wbudowanej. Nieoficjalne doniesienia mówią jednak o wersji 4 Pro pod nazwą 4S. Mówi się więc o układzie Snapdragon 820, 4 GB pamięci RAM, aparatach odpowiednio 22 MP i 10 MP, oraz 64 GB pamięci wbudowanej. Oczywiście nie ma jeszcze ustalonej daty premiery ani też potwierdzenia ze strony producenta. Sądząc jednak po postępach prac - widzimy gotowe pudełko z logo operatora - smartfon ma szansę wejść na rynek w bardzo nieodległej przyszłości.

Alcatel był partnerem sprzętowym Windows Phone jeszcze z czasów przed wersją 8.0. W międzyczasie firma wypuściła jeszcze kilka modeli z "Okienkami" (także w wersji 10), w tym także model Pop 2, znany jako pierwszy 64-bitowy smartfon z Windows.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia