Alcatel IDOL 4S z Windows 10 i VR nie trafi do Europy

Alcatel IDOL 4S z Windows 10 i VR nie trafi do Europy

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 11/5/2016, 5:56 PM

Liczba odsłon: 1970

O tym, że Alcatel szykuje supertelefon z Windows 10 Mobile mówiło się już na początku roku, a później przyszedł czas na konkrety. IDOL 4S okazał się flagowcem ze wsparciem dla VR. W odróżnieniu od modelu z Androidem o tej samej nazwie, "IDOL 4S with Windows 10" ma mocniejszy procesor, więcej RAMu, pamięci wbudowanej i megapikseli w aparacie. Smartfon właśnie wchodzi na rynek, ale nie spodziewajmy się go na półkach w rodzimych sklepach.

Nowy flagowiec od Alcatel zadebiutował w USA, gdzie na wyłączność sprzedaje go sieć T-Mobile. Podczas gdy za oceanem dochodzi już do pierwszych unboxingów i testów, wielu zastanawia się nad dostępnością produktu na innych rynkach. Do tej pory producent w tej sprawie milczał, jednak mamy już konkrety. Francuska filia Alcatel Mobile została zapytana na Twitterze o plany wydania IDOLA 4S z Windows 10 na starym kontynencie. Odpowiedź jest krótka: "Ten model nie jest przewidziany dla Europy".

"IDOL 4S with Windows 10 dostarcza idealnej dawki nieprawdopodobnej produktywności, która idzie w parze z high-endowym designem i wydajnością z doświadczeniem najnowszego Windows 10 Mobile. Dzięki najnowszemu, bogatemu w funkcje oprogramowaniu, wliczając w to Continuum pozwalający korzystać z urządzenia jak z PC, IDOL 4S with Windows 10 jest gotów służyć w biznesie, gdziekolwiek droga was poniesie. By mieć także zapewnioną rozrywkę w czasie tej podróży, jest on również pierwszym smartfonem pod kontrolą Windows, który posiada gotowe do użycia doświadczenie VR" - pisze producent. Jak na razie nowa propozycja Alcatel jest zarezerwowana tylko dla klientów z USA, gdzie jej dystrybucją zajmuje się ekskluzywnie T-Mobile.

Alcatel nie ujawnił żadnych planów ekspansji IDOLA 4S na nowe rynki, stąd możemy wnioskować, że jedyną szansą na zakup w Europie będzie sprowadzenie telefonu ze Stanów. Więcej o smartfonie możecie przeczytać tutaj.

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia