Alan Mulally nie zrezygnuje ze stanowiska CEO Forda?

Alan Mulally nie zrezygnuje ze stanowiska CEO Forda?

Autor: Piotr Maciejko

Opublikowano: 12/6/2013, 7:35 PM

Liczba odsłon: 2881

Jeden z kandydatów na stanowisko CEO Microsoftu - Allan Mulally - może odrzucić propozycję koncernu z Redmond. Obecny CEO Forda był jednym z dwóch bardziej prawdopodobnych kandydatów, którzy mieliby objąć stanowisko dyrektora generalnego po odejściu Steve Ballmera.

Aktualny dyrektor Forda - Edsel Ford II - twierdzi, że Mulally poinformował zarząd spółki o zamiarach pozostania w firmie jeszcze przez co najmniej rok. Agencja prasowa Bloomberg w rozmowie z CEO Forda poruszyła kwestie jego planów związanych z firmą. Mullay powiedział, że bardzo lubi pracować dla Forda i to się w najbliższej czasie nie zmieni. Na pytanie zawiązane z funkcją CEO w Microsoft zaproponował powrót do dyskusji o nowym Fordzie Mustangu.

Nazwiska Mulally oraz Elop były najczęściej wymieniane w dyskusjach dotyczących osoby, która obejmie stanowisko dyrektora generalnego Microsoftu. Najprawdopodobniej nie będzie nim żaden z nich. Niektóre źródła sugerują, że nowym CEO Microsoftu zostanie osoba odpowiedzialna za usługi chmurowe giganta - Satya Nadella.

Komisja zajmująca się wyborem nowego dyrektora generalnego zapewniła, że jego nazwisko poznamy najpóźniej do końca bieżącego roku.