Aktualizacje smartfonów do Windows 10 już od 29 lutego

Aktualizacje smartfonów do Windows 10 już od 29 lutego

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 2/17/2016, 7:08 PM

Liczba odsłon: 3345

Windows 10 Mobile to wielki nieobecny. Microsoft wstępnie wprowadzić nowy system w formie uaktualnienia dla Windows Phone 8.1 pod koniec ubiegłego roku. W grudniu stało się jednak jasne, że nic z tego. Użytkownicy mieli poczekać do "początku nowego roku". Dwa miesiące już za pasem, tymczasem mamy konkrety! Meksykański dział Microsoft Lumia ogłosił, że nowe "Mobilne Okienka" staną się dostępne już za niespełna dwa tygodnie.

Wybrani partnerzy sprzętowi Windows Phone nieco przedwcześnie zapowiadali dostępność Windows 10 Mobile jeszcze w tamtym roku. Ich zapał ostudziło oświadczenie Microsoftu o przesunięciu dostępności nowego systemu. Obecnie można go znaleźć w formie preinstalowanej tylko na nielicznych smartfonach (w tym flagowej Lumii 950/950 XL) oraz jako kompilacje testowe Insider Preview. Pełna wersja ma trafić do (prawdopodobnie) wszystkich telefonów z WP 8.1 jako uaktualnienie, które będzie dostępne od 29 lutego tego roku. Taka informacja pojawiła się (czy raczej została przemycona) na oficjalnym profilu Microsoft Lumia México.

Lumia México

W poście znajdziemy też adnotację, że nie wszystkie urządzenia będą mogły pobrać uaktualnienia. Może mieć na to wpływ kilka czynników, jak choćby brak wsparcia dla konkretnego modelu lub niezatwierdzenie aktualizacji przez operatora sieci. Niewątpliwie aktualizacja jako pierwsza trafi do smartfonów Lumia. Następne w kolejce mogą być urządzenia od Alcatel, BLU, MCJ, HTC, Huawei, Samsung i LG.

Czy opublikowana wiadomość okaże się prawdziwa? Już wcześniej pojawiały się podobne zapowiedzi z amerykańskiej i hiszpańskiej strony Microsoft Lumia, lecz nie zostały spełnione. Liczymy, że Microsoft szybko zajmie oficjalne stanowisko w tej sprawie.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia