Aktualizacja zabezpieczeń i poprawki dla Windows 8.1 w marcowym Patch Tuesday

Aktualizacja zabezpieczeń i poprawki dla Windows 8.1 w marcowym Patch Tuesday

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/10/2020, 8:13 PM

Liczba odsłon: 1545

Tradycyjnie już w każdy drugi wtorek miesiąca aktualizacje z łatkami zabezpieczeń docierają do wszystkich wspieranych wersji Windows. Tym razem obyło się bez opóźnień i żadna z wersji nie została pominięta. W poprzednim tekście możecie sprawdzić listę zmian w Windows 10. Teraz zerkniemy na to, co zostało poprawione w Windows 8.1.

Windows 8.1 i Windows Server 2012 R2: zmiany w aktualizacji KB4541509 dla PC

  • Rozwiązano problem, który mógł uniemożliwiać ładowanie zawartości ActiveX.
  • Rozwiązano problem, który mógł uniemożliwiać wyświetlanie się ikon i kursorów zgodnie z oczekiwaniami.
  • Aktualizacje zabezpieczeń dla: aparatu skryptów firmy Microsoft, Internet Explorer, platformy i struktury aplikacji systemu Windows, składnika Microsoft Graphics, platformy krzemowej Windows, składnika Windows Fundamentals, uwierzytelniania systemu Windows, składnika Windows Cryptography, jądra systemu Windows, podstawowych operacji sieciowych systemu Windows, urządzeń peryferyjnych systemu Windows, kontenerów i zabezpieczeń sieci systemu Windows, pamięci i systemów plików systemu Windows i Windows Server.

Odnotowano jeden znany już od wielu miesięcy problem:

  • Niektóre operacje, takie jak zmiana nazwy, wykonywane na plikach lub folderach znajdujących się na udostępnionym woluminie klastra (CSV) mogą kończyć się niepowodzeniem z powodu błędu „STATUS_BAD_IMPERSONATION_LEVEL (0xC00000A5)”. Dzieje się tak podczas wykonywania operacji na węźle-właścicielu woluminu CSV z poziomu procesu bez uprawnień administratora.

Aktualizację (miesięczny pakiet zbiorczy) można też pobrać w pakiecie zawierającym tylko łatki bezpieczeństwa (tylko aktualizacja zabezpieczeń). Dla Windows 8.1 jest nim KB4541505.

Co ciekawe, za parę dni miną dwa miesiące od zakończenia wsparcia Windows 7, a mimo to również on otrzymał aktualizację w ramach Patch Tuesday. O szczegółach tej pośmiertnej aktualizacji przeczytacie więcej w naszym następnym tekście.