Aktualizacja wizualna Office już dostępna dla wszystkich w Microsoft 365 i Office 2021

Aktualizacja wizualna Office już dostępna dla wszystkich w Microsoft 365 i Office 2021

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 12/2/2021, 9:04 PM

Liczba odsłon: 4312

W lipcu tego roku Microsoft rozpoczął testy nowego designu Office, który wprost czerpie z rozwiązań zastosowanych w Windows 11. Dostępność tej aktualizacji wizualnej była z czasem rozszerzana, a dziś gigant ogłosił jej ogólną dostępność. Oznacza to, że nowoczesny design aplikacji Office jest dostępny bez ograniczeń. Sprawdź, w jakich wersjach pakietu go znajdziesz.

Już wcześniej w tym miesiącu aktualizacja wizualna stała się dostępna automatycznie dla 50% subskrybentów Microsoft 365 i Office 365 w Current Channel, ale też dla użytkowników Microsoft Office Home & Student 2021, Microsoft Office Home & Business 2021, Microsoft Office Professional 2021 i Microsoft Office Personal 2021. Od dziś jest ogólnodostępna.

Nowe środowisko w Microsoft Office

Nowy wygląd możemy włączyć, klikając ikonę megafonu ("Nadchodzące funkcje. Wypróbuj teraz!") w prawym górnym rogu programów Word, Excel, PowerPoint lub OneNote, a od teraz również Access, Project, Publisher i Visio. W panelu po prawej klikamy następnie przełącznik "Wypróbuj nowe środowisko" i uruchamiamy ponownie aplikację.

Przycisk "Wypróbuj teraz!" jest też obecny w Outlook, ale nie może zostać użyty do włączenia w nim aktualizacji wizualnej. Zamiast tego należy użyć go w jednej z wymienionych wcześniej aplikacji, a zmiany obejmą również Outlooka. Więcej o nowościach w tej aktualizacji dowiecie się z naszego wcześniejszego artykułu: Office z nowym interfejsem już dostępny. Sprawdzamy najnowszą aktualizację.