Aktualizacja listy wspieranych procesorów dla Windows 11 22H2

Aktualizacja listy wspieranych procesorów dla Windows 11 22H2

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 10/24/2022, 5:29 PM

Liczba odsłon: 3430

Od premiery Windows 11 22H2 minął już ponad miesiąc. Dopiero jednak po kilku tygodniach Microsoft wypuścił zaktualizowaną stronę z informacjami o wspieranych procesorach dla tej wersji. Chociaż wymagania systemowe Jedenastki nie uległy jakiejś znaczącej zmianie od czasu oryginalnego wydania 21H2, to Microsoft dodał osobną listę procesorów wyłącznie dla Windows 11 2022 Update.

Więc jeśli ktoś ma nadzieję, że jego obecnie nieobsługiwany sprzęt może nagle pojawić się na liście zgodnych podzespołów, to nie mamy dobrych wieści — tak po prostu się nie stanie. Nie jest to jednak przeszkodą nie do przejścia. Wielu użytkowników korzysta z niewspieranych (oficjalnie) konfiguracji w Windows 11 22H2, tak jak robili to w wersji 21H2. Niektórzy byli nawet pod takim wrażeniem możliwości ich starego sprzętu, że nawet krzyczeli, że "działa jak magia".

No dobrze, więc co się konkretnie zmieniło? Póki co żadne procki nie poszły w odstawkę. Do listy Intela dołączyła wydana przed miesiącem seria 13th Gen Raptor Lake-S CPUs, a w przypadku AMD — Ryzen 7000 series desktop CPUs. Zaktualizowano też listę procesorów Qualcomm. Wszystkie listy można sprawdzić na stronach Microsoftu: