Aktualizacja do Windows 10 nie chce się rozpocząć? Pobierz ją ponownie

Aktualizacja do Windows 10 nie chce się rozpocząć? Pobierz ją ponownie

Autor: Marcin Paradowski

Opublikowano: 8/4/2015, 12:10 PM

Liczba odsłon: 10006

Od premiery Windows 10 minęło już dobrych kilka dni. Jeśli rezerwacji swojej kopii nowego systemu dokonaliście na długo przed tym terminem, najprawdopodobniej na dyskach waszych komputerów znajdują się już wymagane do aktualizacji pliki. Logika sugerowałaby automatyczne rozpoczęcie procesu aktualizacji, lecz w niektórych przypadkach tak się nie dzieje.

Co zatem zrobić, gdy system pobrał już aktualizację, ale nie chce jej samodzielnie rozpocząć? Zanim podejmiecie pochopne decyzje, jak choćby rezygnacja z aktualizacji systemu do Windows 10, możecie spróbować ponownie pobrać tę aktualizację. Zastrzegamy jednak, że choć sposób ten po zakończeniu pobierania powinien wymusić jej rozpoczęcie, nie w każdym przypadku ma to niestety miejsce.

Na początku należy upewnić się, że nie mamy niczego pilnego do zrobienia i wykonaliśmy kopię zapasową ważnych dla nas dokumentów. Istotne jest również, by mieć włączoną usługę Windows Update oraz zainstalowane wszystkie dostępne dla systemu aktualizacje.

Rozpoczynamy od uruchomienia Eksploratora Windows, na przykład za pomocą skrótu klawiszowego Windows + E, i przechodzimy do katalogu C:\Windows\SoftwareDistribution\Download. Z folderu tego usuwamy całą jego zawartość. Kolejnym krokiem, jaki musimy wykonać, jest uruchomienie Wiersza poleceń z uprawnieniami administratora (najprościej skorzystać z menu wywoływanego prawym przyciskiem myszy na ikonie menu Start). W oknie konsoli wpisujemy wuauclt.exe /updatenow. Polecenie to wymusi ponowne pobranie aktualizacji do Windows 10. Jeśli tak się nie dzieje, należy ręcznie przejść do usługi Windows Update w Panelu sterowania, a następnie kliknąć lewym przyciskiem myszy przycisk Wyszukaj aktualizacje.

Teraz należy uzbroić się w cierpliwość i poczekać na powtórne pobranie aktualizacji. Po zakończeniu pobierania proces aktualizacji powinien się tym razem rozpocząć automatycznie. Jeśli jednak i ten sposób zawiedzie, nie pozostaje Wam nic innego, jak tylko cierpliwie czekać na jego samoczynne uaktywnienie się lub dokonanie uaktualnienia z poziomu narzędzia Media Creation Tool.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia