Aktualizacja dla Windows 8.1 już w kwietniu?

Aktualizacja dla Windows 8.1 już w kwietniu?

Autor: Krzysztof Kapustka

Opublikowano: 1/7/2014, 8:14 PM

Liczba odsłon: 3885

Planowana na wiosnę przyszłego roku aktualizacja Threshold, a więc Windows 8.2, ma zostać poprzedzona pomniejszym uaktualnieniem dla bieżącej wersji Windows. Według najnowszych doniesień, aktualizacja ta miałaby zostać ukończona w marcu, a oddana w ręce użytkowników w kwietniu tego roku.

Od czasu pierwszych doniesień o planowanej aktualizacji Windows 8.2 o nazwie kodowej Threshold (nazwa zaczerpnięta z gry Halo), wszyscy czekają na pierwsze szczegółowe informacje o tym, w jaki sposób Microsoft zbliży ze sobą swoje trzy systemy operacyjne: Windows, Windows Phone oraz Xbox OS. Wtedy też pojawiły się spekulacje, że około rok wcześniej, a więc wiosną roku bieżącego, zostanie wydana pomniejsza aktualizacja dla Windows 8.1, która nie wpłynie w żaden sposób na nową numerację systemów Windows.

Jak donosi Win8China, wspomniana aktualizacja - o dość prostej nazwie Update 1 - ma zostać ukończona już w marcu, zaś oficjalnie ogłoszona, czy też nawet udostępniona miesiąc później, bo na tegorocznej konferencji BUILD. Niestety, niewiele wiadomo na temat zawartości samego uaktualnienia, jednak nie należy się nastawiać na jakieś drastyczne zmiany.

Być może pierwsze konkretne informacje pojawią się jeszcze w marcu. Wtedy to Microsoft powinien udostępnić tę wersję partnerom OEM, a jak wiadomo, oferowane im obrazy dość szybko lądują w Internecie.