Aktualizacja dla April 2018 Update likwiduje problemy z dyskami Intela i Toshiby

Aktualizacja dla April 2018 Update likwiduje problemy z dyskami Intela i Toshiby

Autor: Wojciech Błachno

Opublikowano: 5/24/2018, 1:45 PM

Liczba odsłon: 3386

Po premierze April 2018 Update okazało się, że aktualizacja powoduje problemy na urządzeniach wyposażonych w dyski SSD Intela. Potem pojawiły się one również na dyskach Toshiby. Próba instalacji kończyła się wyświetleniem czarnego ekranu, a dodatkowo na dyskach Toshiby występują problemy z baterią. Microsoft wstrzymał aktualizację na komputerach wyposażonych w takie podzespoły, a użytkownikom zalecił poczekać z ręczną instalacją, do momentu usunięcia problemu. Wszystko wskazuje na to, że ten moment nadszedł.

April 2018 Update, aktualizacja zbiorcza.

W przypadku Intela dotyczyło to dysków SSD z serii 600p oraz 6000p Pro, oraz dysków SSD Toshiba XG4, XG5 oraz BG3. Aktualizacja oznaczona jako KB4100403 wprowadza system Windows 10 do wersji 17134.81, gdzie te problemy już nie występują. Pełna lista zmian zawartych w tej aktualizacji wygląda następująco:

  • Rozwiązuje problem związany z programem Internet Explorer, który może powodować awarię komunikacji między web workers w przypadku niektórych asynchronicznych scenariuszy z wielokrotnymi odwiedzinami danej strony internetowej.
  • Rozwiązuje dodatkowe problemy ze zaktualizowanymi informacjami o strefie czasowej.
  • Rozwiązuje problem, w którym ustawienia podpisów kodowanych w ułatwieniach dostępu, są zachowywane po aktualizacji.
  • Rozwiązuje problem z niezawodnością, który może spowodować, że Microsoft Edge lub inne aplikacje przestaną odpowiadać podczas dodawania nowego urządzenia wyjściowego audio, gdy trwa odtwarzanie audio lub wideo;
  • Rozwiązuje problem, który może spowodować, że rejestracja w usłudze Windows Hello nie powiedzie się na niektórych urządzeniach z programem dedykowaną kartą graficzną.
  • Rozwiązuje problem z utratą zasilania w systemach z dyskami SSD NVMe niektórych producentów.

Firma Microsoft zaleca by poczekać do 25 maj z ręczną instalacją aktualizacji April 2018 Update, jeśli używamy jednego z wymienionych dysków. Wtedy też wspomniana aktualizacja będzie pobierana automatycznie. Jeśli jednak chcemy ją pobrać ręcznie, możemy to zrobić z oficjalnego Wykazu usług Microsoftu.