Aktualizacja aplikacji Kontakty w Windows 10 Mobile poprawia jej wydajność

Aktualizacja aplikacji Kontakty w Windows 10 Mobile poprawia jej wydajność

Autor: Damian Lisak

Opublikowano: 6/13/2017, 11:56 AM

Liczba odsłon: 1969

Microsoft wypuścił aktualizację aplikacji Kontakty o numerze 10.2.1551.0 dla Windows 10 Mobile. Wprowadzono w niej kilka widocznych zmian oraz poprawiono wydajność, czego obecnie mogą doświadczyć Insiderzy kręgu Production.

Cechą charakterystyczną tej aktualizacji jest usunięcie elementu Fluent Design (dodanego ostatnio) i jednocześnie przywrócenie poprzedniego designu. Powodem tej zmiany były błędy, jakie powodował wspomniany dodatek. Dzięki temu nie powinno już występować wysypywanie się aplikacji ani jej powolne działanie. Oczywiście można się spodziewać, że zostanie on ponownie przywrócony, jednak nie prędzej niż po naprawieniu obecnie znanych błędów. Microsoft ciężko pracuje nad Fluent Design System, który umożliwić ma łatwe dopasowanie odbioru treści na różnych urządzeniach, które różnią się od siebie kształtami i wymiarami ekranu. Ma to pomóc w prawidłowym działaniu aplikacji niezależnie od sprzętu. Co więcej, będzie to również dotyczyć urządzeń całkowicie pozbawionych ekranu, jak np. gadżety ubieralne. Poza tym, dzięki Fluent Design System, możliwa będzie obsługa aplikacji za pomocą - prócz myszy i klawiatury - dotyku, głosu, wzroku i gestów.

Kontakty w Windows 10 Mobile doczekały się aktualizacji

Dobrym ruchem ze strony giganta było wycofanie zmiany, która powodowała błędy aplikacji, zamiast kazać użytkownikom korzystać z niedopracowanej ewaluacji. Co do samej koncepcji, zapowiada się ciekawie. Wygląda na to, że w przyszłości będzie można korzystać z ulubionych programów w wygodny dla nas sposób niezależnie od urządzenia, na którym będą uruchomione. Aplikację Kontakty można pobrać ze Sklepu Windows.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia